Esimese ülesande eel selgus, et tegemist on eriti ihaldusväärse võiduga, kuna parimat lahendajat ootas kohe edasipääs järgmisesse saatesse. Samuti oli võitjal võimalik määrata teise ülesande lahendamisel tiimide koosseisud.

Ülesandes oli vaja teadustaibudel anda kiirreageerijatele politseioperatsiooni edukaks läbiviimiseks vajalikku infot. Esiteks tuli täiendada puldiauto elektroonikat ja siis selle abil koguda objektilt luureinfo. Võistlusesse jäänud viis võistlejat - Smaragda, Martin, Mari Lee, Joosep ja Annika - asusid kiirelt tegutsema. Puldiauto korpus tuli lahti kruvida, vahetada elektroonikaskeem, lisada kaamera ja taskulamp ning seejärel auto objektile tegutsema saata. Etteantud ruumiplaani järgi tuli kaardistada kõik see, mis kiirreageerijatele oluline oli - erinevad lõksud, lõhkeained, relvad, kaamerad ja inimese asukoht. Kõige kiiremini saatis oma masina infot koguma Joosep ning tema jõudis ka esimesena kõik olulise kaardile kanda. Võit oli kindel!

Teises väljakutses pidid tiimid - Joosepi valikul Martin ja Smaragda ning Mari Lee ja Annika - asuma kriminalistide rolli. Seintes olid kuuliaaugud ning võistlejatel tuli tuvastada, milliste jalatsijälgede omanik need sinna teinud oli. Selleks tuli sündmuspaigal tuvastada kuuliaukude sisenemise suund ja võtta želatiinkile abil õiges suunas asuvate jalatsijälgede jäljend. Kiiremini andsid õige vastuse Smaragda ja Martin ning nemad tagasid endale ka pääsu järgmisesse saatesse.

Duellivooru sattunud Annikal ning Mari Leel tuli tuvastada turvakontrollis viies kotis olevad keelatud esemed. Selleks sai kasutada nii röntgenmasinat kui ka põhjalikku füüsilist kontrolli. Kottidest tuli üles leida granaat, püstol, nuga ja teleskoopnui. Õige tulemuseni jõudis esimesena Annika ning tema jõudis sellega nelja parima hulka. Mari Leel tuli sel korral raketipardalt lahkuda.

Võistlejate tegutsemist jälgisid saatejuht Aigar Vaigu, Põhja prefektuuri operatiivbüroo juht Vaiko Vaher ning Põhja prefektuuri kriminalist Sigrid Pure.

Teadusvõistlus jätkub sel laupäeval kell 19.30 Eesti Televisiooni kanalil.

Hooaja peavõitjat premeerib Eesti Teadusagentuur 15 000 euro suuruse teadusstipendiumiga. Lisaks peaauhinnale on tüdrukute tehnoloogiaring HK Unicorn Squad pannud välja rahalised auhinnad parimale tüdrukule ja silmapaistvaimale raketlasele, mõlema preemia suurus on 6000 eurot. Võitjat enim mõjutanud õpetajale annab LHV Pank välja 5000 euro suuruse stipendiumi.

Saatesarja kolm parimat saavad õppima asuda Tartu Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli, Eesti Maaülikooli või Tallinna Ülikooli vabalt valitud erialale.

Vaata 9. episoodi järele Jupiter.err.ee veebilehel -

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid