„Rakett69“ kaheksas saade läks eetrisse otse teadusteatrist - täpsemalt AHHAA teaduskeskusest, mis on olnud viimastel aastakümnetel üks teadusteatri eestvedajaid Eestis. AHHAA juhataja ja saate üks kohtunikest Andres Juur ütleb, et tänapäeval pole oluline olla üksnes tark, vaid osata oma tarku mõtteid ja teadmisi ka teistega jagada. Seetõttu tuligi võistlejatel üheks õhtuks kehastuda teadusteatri staarideks. Tihedas heitluses pidi saatest lahkuma Raimond, enne aga jõudis ta televaatajatele põnevat vaatemängu pakkuda.

Saaremaalt pärit Raimond on nüüdseks maandunud mandrile ja õpib Nõo Reaalgümnaasiumis - igati sobiva numbrikombinatsiooniga 69 a klassis! Noormehe meelisõppeaineteks on füüsika ja keemia, lisaks on ta suur robootika- ja programmeerimishuviline. Sealjuures ei nokitse ta sugugi salaja ja omaette, vaid on oma tegevuse eest noppinud ka mitmeid auhindu - näiteks esikoha Robomiku ja Robotexi 2018. aasta võistlustel. Robootikaõpetajat Olle Arakut peab Raimond ka enda suurimaks mõjutajaks.

Kogenud robootikuna hindab Raimond, et oma olemuselt on need võistlused üsna sarnased „Rakett69“le. Näiteks on need aidanud arendada pingetaluvust, mis osutus igati kasulikuks omaduseks ka raketi pardal. Raimond räägib, et saates osalemise mõtte pani talle pähe Facebookis nähtud kuulutus, milles kutsuti uueks hooajaks kandideerima. „Mõtlesin, et miks ka mitte, sest ma olen „Rakett69“-t vaadanud lapsest saati,“ lisab ta.

Raimond teadusteatrit tegemas.

Saates osalemisest ja kandideerimisest jäi Raimondi pähe aktiivselt keerlema mõte, et kui sa ei proovi, ei saa sa kunagi teada, mis oleks võinud juhtuda. Samuti hindab ta kõrgelt võimalust tutvuda andekate õpilastega teistest koolidest üle Eesti. „Aga kõige rohkem jääb mulle meelde, et vaataksin, kumbapidi mul joonlaud käes on,“ nendib noormees, viidates esimeses saates ette tulnud nuputamisülesande, kus saatejuhi Aigar Vaigu märkused korraks mõtte lahendusrajalt maha jooksutasid. Õnneks tuli järgmises saates pead murda hoopis selle üle, kuidas puldiautod ummikust välja aidata - seda peab Raimond ka oma lemmikülesandeks Raketi-saates.

Kas Raimond soovitab ka teistel saatesse kandideerida? Kindlasti! „Isegi siis, kui alati kõik hästi välja ei tule, tasub proovida ja võib õnnestuda.“ Noormehe sõnul on edukaks osalemiseks eelkõige vaja loogilist mõtlemist ja enesekindlust.

Pärast gümnaasiumi lõpetamist näeb Raimond end edasi õppimas Tallinna Tehnikaülikoolis. Kõige kutsuvam tundub talle IT-valdkond, aga täpsemad sihid on alles selgumisel. Seni proovib noormees välja selgitada, kas lotos saab võita ka ilma lotopiletit ostmata ning kogub inspiratsiooni robootikast. Ja jalgpallist! Raimond on lapsepõlvest saati olnud kirglik pallur. „Iga kord, kui ma jalgpalli mängin, teeb see mu meeled niivõrd puhtaks, et kõik muud mõtted kaovad,“ räägib ta õhinaga: „Ise mängimine ja maailma jalgpallitähtedele kaasa elamine motiveerib ka mind ennast edasi pingutama!“