Microsoft üllatas viimase vähem kui kuu jooksul koguni kahe uue Windowsi opsüsteemi esitlemisega, nende nimed vastavalt 11 ja 365.

11 mõjus üllatavalt peamiselt põhjusel, et tootja lubas kunagi selle eelkäija (Windows 10) oma arvuti-opsüsteemide põhiliinis viimaseks väljalaskeks jätta.

365 on aga midagi ambitsioonikat: veebipõhine ärikasutaja-Windows. Maksad opsüsteemi eest, isikupärastad selle kasutajakeskkonna vastavalt soovidele ja vajadustele ning kasutad seda veebi teel, nutiseadme või arvuti brauseris. (Sarnast eesmärki täidab loomulikult ka Remote Desktop-rakendus.)

Seni teadsime, et Windows 365 läheb käiku kuupõhise teenusena 2. augustil, aga hinna lubas tootja avalikustada alles 1. augustil.

Microsoft korraldas aga 14.–15. juulil äripartneritele suunatud konverentsi Inspire 2021, kust jõudis hinnainfo osaliselt ja väikese viivitusega siiski avalikkuse ette.

365 Business-nimelise väljalaske kuutasu USAs on 31 dollarit (26,3 eurot) kasutaja kohta. Selle eest saab kahetuumalise keskprotsessori, 4 GB töömälu ja 128 GB andmeruumiga pilvepõhise arvuti. On ka teisi konfiguratsioone, mis on vastavalt odavamad või kallimad kui Business.

Arvestades, kui odavalt võib hankida (kasutatud) arvuteid, on 26,3-eurone kuutasu kasutaja kohta päris kallis. See mõte paistab pilve-Windowsi hinda kajastavate veebiuudiste hulgas üsna levinud.

Aga selle eest saab Windowsi kasutajakeskkonna, mis avaneb suht iga suvalise moodsa seadme brauseris – ka Linuxi või Mac-arvutis või siis iPadil. Ja süsteem on Microsofti poolt turvatud.

[HILJEM LISATUD] Windows 365 kuutasu kasutaja kohta on USAs mõlemas väljalaskes (Business, Enterprise) vastavalt valitud paketile 20–158 dollarit. Ehk hetkekursi järgi ca 17–133 eurot.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid