Balti riikide esimene isejuhtiv vormel on ümber ehitatud eelmisel hooajal kindlalt võidutsenud FEST18 elektrivormelist. Elektrivormelil vahetati välja kogu juhtmestus, integreeriti kaamerad ja LiDAR, arendati ümber pidurisüsteem. Rajal orienteerub isejuhtiv vormel eri värvides koonuste järgi.

"Olen meeskonna üle väga uhke, ehitasime aastaga kaks vormelit, mille tehnilised näitajad ületavad kõik varasemad – selle nimel nägime üheksa kuud vaeva ja saatsime mööda arvukalt unetuid öid, et Eesti saaks uhkust tunda meie noorte inseneride ehitatud autode üle," märkis tudengivormeli tiimi juht Rico Jaanipere. "Nüüd on nii isejuhtiv kui ka elektrivormel võistlushooajaks valmis. Mõlemad autod asuvad võistlustulle juba järgmisel kuul, et võtta mõõtu maailma nimekaimate tudengivormeli meeskondadega."

Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) ja Tallinna Tehnikakõrgkooli tudengitest koosneva tiimi mõtte- ja kätetööna valminud vormelitest astub isejuhtiv vormel üles võistlusetappidel Itaalias, Tšehhis ja Saksamaal ning elektrivormel FEST19 võistlustel Ungaris, Itaalias, Austrias ja Hispaanias.

Tänavusel hooajal FEST19 nime kandev elektrivormel on kõige uuenduslikum sõiduk, mis tudengite käe all valminud. Nelikveoline elektrivormel on üheksa kuuga läbinud suure uuenduskuuri. Süsinikkiust kere on kaheksa korda jäigem ning kümme protsenti kergem eelkäijast. Elektroonikameeskond valmistas ise otsast lõpuni kõik 19 trükkplaati. Ainulaadne on 3D-prinditud jahutussüsteem koos radiaatoritega. Samuti on toodud kõikvõimalikke komponente madalamale, et vormel rajal veelgi kiirem oleks.

Tudengivormeli sari Formula Student on ennekõike tehnikatudengitele suunatud tootearendusvõistlus ja kujutab endast üheistmelise tudengivormeli valmistamist algusest lõpuni. See tähendab nii projekteerimis-, ehitus- kui testimisfaasi. Võistlustel arvestatakse auto terviklikkust, mis hõlmab lisaks võidusõidule ka sõiduki disaini ja otstarbekat kulude planeerimist.

Tootearendusvõistluse sari on toimunud üle 30 aasta, võistlusi peetakse ülemaailmselt ning sari toimub neljas kategoorias, sealhulgas võistlevad ka elektrivormelid ning alates 2017. aastast ka isejuhtivad vormelid. Võistlustel hinnatakse prototüüpauto sooritust kiirenduses, kaheksasõidus, kestvussõidus ja rajasõidus. Lisaks tuleb meeskonnal žürii ees kaitsta disainlahendusi, kuluaruannet ja äriplaani. Rahvusvahelises sarjas osaleb üle 700 meeskonna tippülikoolidest üle maailma.

12-aastase staažiga FS Team Tallinn on ehitanud aastate jooksul viis sisepõlemismootoriga ja seitse elektrivormelit, mis toonud arvukalt auhinnalisi kohti maailma eri paigust. Meeskond on aasta-aastalt suurenenud, tänavu kuulub tiimi 70 liiget.

Praktilise kogemuse võrra rikkamana on paljud meeskonna veteranid tänaseks tegevad mainekates ettevõtetes – vormelite ehitamisesse panustanud noori leiab võtmepositsioonidelt sellistes ettevõtetes nagu ABB, Milrem Robotics ja Skeleton Technologies, aga ka supersportautosid tootvast firmast Koenigsegg, samuti on kasvanud tudengiorganisatsioonist välja mitu ettevõtet, näiteks Comodule.

Formula Student Team Tallinna suurtoetajad on ABB ja Milrem Robotics, lisaks toetavad vormelite valmimist Auto24, Oshino Electronics Estonia, Harju Elekter ning veel kümneid ettevõtteid nii kodu- kui välismaalt.