Kontaktivaba pangakaardiga saab tuvastist osta vaid tunnipileti, sooduspiletit osta ei saa. Päeva jooksul kolme või enama tunnipileti ostmisel asendatakse tunnipilet päevapiletiga.

Ostmine käib nagu viibekaardiga ikka - kaart tuleb rahakotist välja võtta ja asetada tuvastile viipemakselogoga kohakuti (mitte kaugemale kui paar sentimeetrit). Roheliste tulede süttimine ja üks pikk helisignaal tähendavad, et piletiost õnnestus. Punaste tulede süttimine ja kaks lühikest signaali tähendavad, et piletiost ebaõnnestus. Kui viipemaksed on lubatud, kaardil on piisavalt raha ja kaarti kasutatakse õigesti, aga piletiost ei õnnestu, võib pöörduda info- ja abitelefonile 1789 (ööpäevaringne, valida klahv 2).

Pärast pileti edukat ostmist võib uuesti tuvasti juures pangakaarti viibata ja veenduda pileti olemasolus. Kui soovitakse osta mitu piletit, siis sarnaselt bussikaardile tuleb pärast kaardi edukat kasutamist vajutada tuvasti nooleklahvile ning valida täiendavate piletite kogus ning ostu kinnitamiseks vajutada klahvile OK ja näidata seejärel uuesti tuvastile oma pangakaarti.

Infot oma sõitude kohta saab vaadata veebikeskkonnast pangakaardi numbri alusel. Kui sõidupilet on ostetud kontaktivaba pangakaardiga, tuleb kontrolörile esitada enda pangakaart, mida on tuvasti juures viibatud.

Lisaks QR-piletid

Uudse võimalusena tulevad 1. juulist kasutusele ka QR-piletid. QR-pilet on elektrooniline sõidukorrapilet koos kandilise vöötkoodiga (QR-kood), mille abil on võimalik pilet bussis tuvasti juures registreerida. QR-pilet registreerimiseks tuleb nutiseadme ekraanil kuvatav või paberile prinditud QR-kood asetada tuvasti koodilugeja ekraani juurde. Maksimaalselt saab ühele QR-piletile korraga osta 10 tunnipiletit, soovitud arv tuleb valida ostu hetkel. QR-piletiga on võimalik tasuda ka mitme kaasreisija sõidud ühe korraga, valides nooltega vastava piletite arvu tuvastist ja kinnitades ostu QR-koodi registreerimisega.

Kui bussides kasutatakse sõiduõiguse tõendamiseks bussikaarti, õpilaspiletit ja teiste kontaktivabu kaarte, tuleb endiselt kõik oma sõidud tuvasti juure registreerida. Kaart tuleb viia tuvastile lähedale ning jälgida, kas pileti registreerimine õnnestus. Roheliste tulede süttimine ja üks pikk helisignaal tähendab, et sõidu registreerimine õnnestus. Punaste tulede süttimine ja kaks lühikest signaali tähendavad, et sõidu registreerimine ebaõnnestus.

1. juulist muutub Tartu linnaliinidel senine ühe sõidu pilet tunnipiletiks, mille hind langeb 96 sendilt 83 sendile. Ühe sõidu pileti kaotamise põhjus on vajadus uues liinivõrgus senisest rohkem ümber istuda ja nii saab ühe piletiga tunni aja jooksul teha mitmeid sõite. Tunnipilet hakkab maksma sama palju kui praegune ühe sõidu pilet - täishinnaga tunnipilet 83 senti, õpilase ja üliõpilase soodustusega tunnipilet 51 senti. Bussijuhilt ostetud ühe sõidu pilet, mis maksab praegu 1,5 eurot, asendatakse 2 eurot maksva tunnipiletiga. Kallinemise eesmärk on vähendada bussijuhtide koormust ning lühendada seisakuid peatustes. Ülejäänud piletihinnad ei muutu.

1. juulist 2019 läheb Tartu linn üle uuele bussiliinivõrgule, mis erineb oluliselt senisest liinivõrgust nii marsruutide, liinide arvu kui ka väljumiste sageduse poolest. Liinidel hakkab sõitma 13 bussiliini, lisaks kaks ööliini. Liinidele tulevad uued gaasibussid ja liinivõrku hakkab teenindama AS GoBus.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid