03.03.2025, 08:51
Paldiskisse plaanitav vesisalvesti – millest räägivad viimased tehnilised näitajad
Esimese etapi tulemusena valmib 2032 aastal koos ligi 700 meetri sügavuse maa-aluse elektrijaamaga kümme mahutit, mille kogumaht on 4,5 miljonit kuupmeetrit
Paakide ehitamise märksõnaks on 38 miljonit tonni – see on gneissi kogus, mida paakide ehitamisega maa alt välja tuuakse.

Mario Vee näitab gneissi proovi
FOTO: | Delfi Meedia
Sügavale Paldiski alusesse maapõue plaanitav elektri vesisalvesti on miljardiprojekt, mis ootab kopa maasse löömiseks valitsuse garantiiotsust. Fortet huvitavad projekti finantspoole arvutuste kõrval palju enam muud näitajad, käime need värske pilguga üle.
Kogu projekti taga on kaheksa aastat tagasi asutatud Energiasalv Pakri OÜ, milles suurimat osalust omavad Alexela ja Sunly . Energiasalve juht Peep Siitam ja elektromehaanikajuht Mario Vee on ettevõtte esindajad, kellega Telliskivi linnasus asuvas kontoris kohtume.
Mehed kinnitavad alustuseks: vesisalvesti on maailmas enimkasutatud ja soodsaim salvestustehnoloogia. Eestis polevat seda seni kasutatud üksnes seetõttu, et selleks puuduvad sobivad jõed ja mäed. Aga liigume tehniliste üksikasjade juurde.
Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:
Soovitame Sulle
Sisuturundus