Mis toimub? Uber on tänavu juba enam kui miljardi euroga miinuses

 (9)

Uber ja krediitkaart
Foto: Priit Simson

Alles see oli, kui Forte kirjutas, et 66 riigis 449 linnas omanimelist sõidujagamisteenust käigus hoidev Uber on väga osav raha ligimeelitaja. (Vahepeal on linnade arv muide juba 507-le kasvanud.)

Aga tundub, et lisaks raha ligimeelitamisele on Uberi töötajad osavad ka seda kulutama. Bloombergi andmetel jäi ettevõte tänavuse esimese poolaasta jooksul 1,07 miljardi euroga miinusesse.

Peamisi põhjuseid on kaks:

* Hinnasõda konkurent Lyftiga. Uber tahab oma liidrikoha USA-s säilitada ja on nõus selle nimel kulutama, peamiselt juhtide paremini tasustamise teel. Iseasi, kui kaua sellist taktikat endale lubada saab.

* Uber oli enda väitel USA-s tänavuse aasta alguses omadega plussis, aga samas on käsil Hiina turul sooja koha välja võitlemine, mis tõi viimase kahe aasta jooksul ligi 1,8 miljardi euro suuruse miinuse.

Uber on tegelikult raha kulutamise poolest juba varasemast kuulus. Mullu jäi firma umbes 1,8 miljardi euroga miinusesse, seitsme aasta ehk kogu oma eluea jooksul on nad kaotanud aga ümmarguselt 3,6 miljardit eurot.

Alguses raha kaotamine pole eduka idufirma puhul muidugi imeasi või midagi ennekuulmatut; investorid on selle võimalusega arvestanud.

Nagu Forte juunis kirjutas, on Uber suutnud kaasata juba 13,3 miljardit eurot ja vaba raha kõrvale panna lausa 5,3 miljardi euro jagu. Nii et ilmselgelt on investeerijatel nendesse usku, või on neil väga tõhusad rahamangujad palgal.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare