Uberi väga edukas ja täiesti masendavalt kulgenud 2016. aasta

 (5)

Uberi väga edukas ja täiesti masendavalt kulgenud 2016. aasta
Foto: REUTERS

Uberil pole kohustust oma rahaasju avalikkuse ette tuua, aga nad tegid seda siiski. Ilmselt endale parema maine loomise sihiga, sest meedia kajastab pidevalt ettevõtte kolossaalseid kulutusi.

Jah, Uberil õnnestub hästi nii investorite raha ligi meelitada kui ka Uberi-juhtide abil teenida, aga veel paremini õnnestub neil saadud raha seni kulutada.

2016. aastal kogunes Uberi-tellimustelt üle maailma suisa 20 miljardit USA dollarit (kaks korda suurem number kui 2015. a), millest ettevõtte käibeks läks kirja 6,5 miljardit.

Mullune aasta tõi aga siiski 2,8 miljardi dollari suuruse miinuse, lisaks miljard, mis kadus ebaõnnestunud katsega Hiinat vallutada.

Mainitud 6,5 miljardit pole ilmselt siiski tegelik puhaskäive, sest siia pole arvestatud töötajate preemiaid firma aktsiate näol ja veel mitmeid pisemaid kulutusi kinnisvarale, sõidukitele jm.

Raha pole siiski vist selle staar-idufirma suurim probleem. Neil ei lasta vabalt kõikjal tegutseda (hiljuti sunniti tegevuse lõpetama Itaalias ja Taanis), üks töötaja on saanud teiselt seksuaalse ahistamise süüdistuse kaela, Alphabet süüdistab Uberit isejuhtiva auto tehnoloogia varastamises. Ja meedia on saanud haisu ninna ka mitmest räpasest ärivõttest, mida nad on kasutanud.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare