Loodus tühja kohta ei salli: loomariik naaseb Veneetsiasse

 (22)

Veneetsias näeb viimasel ajal vähem inimesi, aga rohkem luiki ja delfiine!

Itaalia on Hiina järel seni suurim uue koroonaviiruse kasvulava (35 713 teadaolevat nakatatut, 2978 surnut), nii et suur osa elanikest on karmi karantiini tõttu koju peitu pugenud.

Seda kasutavad ära aga teised eluslooduse esindajad. Oh imet, Veneetsia vetes on näha taas luikesid ja isegi delfiine! Rohkem kalu muidugi ka.

Veneetsia veestik ise tundub ka senisest märgatavalt puhtam, sest palju vähem on veesõidukeid, mis põhjasetteid üles keerutaks ja vee sogasemaks muudaks.

Foto: AFP

Loe ka Forte varasemat lugu, kuidas koroona tegi Veneetsiast kummituslinna

Nagu Hiinas, on ka õhk Itaalia kohal viimase kahe kuu jooksul puhtamaks muutunud, sest transporti on vähem ja ka seega lämmastikdioksiidi õhus vähem.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!