Eestis on alanud nurmkana-aasta

 (1)
Eestis on alanud nurmkana-aasta
Nurmkana ehk põldpüüVikipeedia

Eesti Ornitoloogiaühing on valinud 2013. aasta linnuks nurmkana, keda tuntakse ka põldpüü nime all.

Paradoksaalsel moel on nurmkana, kui kunagist arvukat jahilindu, Eestis väga vähe uuritud ning meie üldised teadmised temast, tuginevad vaid väljaspool tehtud uuringutele. Hindamaks kohaliku populatsiooni seisundit ja arvukustrende ning mõistmaks liigi hääbumise põhjusi, valiski Eesti Ornitoloogiaühing nurmkana 2013. aasta linnuks.

Aasta linnul on ka oma kodulehekülg.

Niisugune auväärne staatus võimaldab selle liigi käekäigule ja hetkeseisundile pöörata käesoleval aastal enam tähelepanu. Mitmete loodusõhtute kõrval on plaanis veebikaamera vahendusel kaasa elada püüpesakonna toimetamistele talvises toitmiskohas. Lisaks on kavas paigaldada pesakaameraid, et selgitada, kes, millal ja missuguses biotoobis rüüstab nurmkanade pesi. Loodame, et ka linnud on koostöö altid ja ei torpedeeri meie üritusi… ;)

Ka iga linnuhuviline saab kaasa aidata selle liigi seisundi hindamisele, uurimisele ja vajalike kaitsemeetmete rakendamisele. Selleks ootame Teilt igasugust teavet nurmkanade esinemiste kohta, alustades talisalkadest ning lõpetades pesakondade kohtamisjuhtudega suvel. Lisaks üldisele valikankeedile, oleme Teie juhuvaatluste kogumiseks loonud ka lihtsa online sisestusmooduli (kasutatav ka mobiilsetes seadmetes). Leiad selle lingi alt sisesta nurmkana vaatlusi

Seotud lood:

Kutsume kõiki linnusõpru kaasa lööma ka märtsis algavale ja oktoobrini kestvas linnuteemalises viktoriinis.

Aktiivset kaasalöömist ja head nurmkana aastat kõigile!

Võrdluseks infot nurmkanade kohta annab ka siinne lehekülg.

YouTube'i video nurmkanadest:

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare