Värskeimad mudelid, projektirattad ja motomiss: toimub Tallinn Motor Show

 (1)

Renard tsikkel
Foto: Tiit Blaat

Alanud nädalavahetusel on Saku Suurhallis tänavune mootorrataste näitus Tallinn Motor Show. Kahel päeval saavad huvilised uudistada nii värskeimat mototehnikat kui ka ohtralt teisi motondusega seotud teemasid ja tegevusi.

Tallinn Motor Show’le toovad kõik suuremad mootorrataste, mopeedide ja ATV-de tootjad ning lisavarustuse müüjad ühe katuse all välja oma uusima mudelivaliku. Sarnaselt eelmisele aastale on taas suurelt kohal Harley-Davidson, Indian, Kawasaki, BMW, Yamaha, KTM, Suzuki, Ducati ning ohtralt teisi kaubamärke. Täieliku osalejate nimekirjaga saab tutvuda messi kodulehel www.motorshow.ee.

Muuhulgas toimub messi raames Eestis loodud, taastatud või ümber ehitatud projektitsiklite konkurss, mille publiku lemmik saab auhinnaks 1000 eurot. Sarnaselt eelmisele aastale osaleb konkursil kõige erinevamas stiilis motoprojekte alates elektritsiklitest ja lõpetades täielikult restaureeritud ajalooliste mootorratastega. Projektirataste konkursi võitja selgub publikuhääletuse teel ja parim kuulutatakse välja pühapäeval kell 17:40.

Forte külastas vahetult enne Motor Show algust Renard Speed Shoppi ja vestis pisut juttu 1979 aasta BMW R90/6 rattale 2017. aasta näo andnud Andres Uibomäega (pildil võistlusrattaga).

Andres Uibomäe tsikliga. Foto: Tiit Blaat
Seotud lood:

Ehkki Renardi ratas on oma südamelt ja hingelt 70ndate lõpu BMW, pole täpselt sellise väljanägemisega tsiklit kunagi tehaseuste vahelt välja veerenud. Originaalist on Renardi versioonil mootor ja osa raamist, kõik ülejäänud detailid on Renardi disainerite omalooming.

„Võiks justkui öelda, et me võtsime ja taaselustasime mingi klassikalise BMW disainiga ratta või ehitasime neile prototüübi, ehkki ma ise seda nii ei tõlgenda,“ lausus Uibomägi. „Sellise ratta puhul pole midagi otse järgi tehtud, aga võib öelda, et me kopeerime elemente või õiget meeleolu. See on meie nägemus."

Seetõttu on ka BMW logo rattal põhjendatud – Hondaks see ju siiski ümberehitamise käigus ei muutu, sõnab Uibomägi.

Foto: Tiit Blaat

Loe veel

Foto: Tiit Blaat

Mis detailidesse puutub, siis need on suures osas Renardi enda valmistatud, ent mitte kõik. "Näiteks paagi tegi üks kutt Vändras, kes autosid taastab - ta on võibolla üks väheseid sellistest inimestest, kes suudab sellise paagi teha Eestis," jutustas Uibomägi. "Keeruline pole mitte lihtsalt paak teha, vaid see, et sa teed selle valmis, keegi kannab sinna peale kallid värvid ja logo ja sa garanteerid, et viie aasta pärast see ei leki."

Lisaks on messil pandud tublisti rõhku spordile, kuna tänavu teevad eestlased tegusid erinevates tippsarjades ning lisaks toimub Eestis ka noorte krossisõitjate maailma tippüritus – Juunioride MM.

Mis aga puutub võistlust “Motomiss 2017”, siis selle võitja selgub Eesti moe- ja motovaldkonna esindajatest koostatud zhürii ning publiku valiku tulemusena. Kõikide esitatud kandidaatide seast on eelvalik juba tehtud ning 10 finalistiga saab tutvuda http://motorshow.ee/motomiss-2017/motomiss-2017-kandidaadid/. Mõlemal messipäeval toimub missikandidaatidele mitu vooru, milledest üks on ka sõit elektritsiklil. Mainitud veebilehel saab rahvas ka laupäeval enda lemmikule hääle anda ning sama päeva õhtul selgub ööklubis Teater tänavune miss. Lisaks rahalistele preemiatele ootab võitjaid ka mitmeid auhindu messi koostööpartnerite poolt.

Harley-Davidson Tallinn loosib Tallinn Motor Show külastajate vahel välja mootorratta – Harley-Davidson Sportster Iron 883 Hard Candy Gold Flake. Loosis osalemiseks tuleb messi ajal HD boksi külastada, osta sealt loosipilet, märkida sellele oma andmed ja lasta see loosikasti. Lõpploosimine toimub pühapäeval kell 17:00 HD stendis.

Mess on avatud kummalgi päeval kella 10st 18ni.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare