Samsungi tipptahvel Galaxy Tab S3 on hea valik, kui hind ära ei ehmataGalaxy Tab S3 ja puutepliiats S Pen (hõbedane, wifi andmesidega). Üle 4000 puudutuse registreerida suutev andur aitab tahvlil käekirja tõhusalt ära tunda ja joonistada survetundlikult nagu pärispliiatsiga.
Galaxy Tab S3 ja puutepliiats S Pen (hõbedane, wifi andmesidega). Üle 4000 puudutuse registreerida suutev andur aitab tahvlil käekirja tõhusalt ära tunda ja joonistada survetundlikult nagu pärispliiatsiga.Foto: Samsung

Uus tahvelarvuti teeb kunstilembese või HDR-video huvilise õnnelikuks, aga on kallivõitu.

Samsung ei tahtnudki veebruari lõpus suurimal mobiilimessil MWC 2017 oma tänavukevadist tipptelefoni näidata. Pidime selleks veel ligi kuu ootama. Küll aga saime näha uusi tahvleid, sh Galaxy Tab S3. See tooteklass vajub tasapisi unustuse hõlma, sest palju uudiseid enam pole – peale selle, et ekraanid muutuvad aina punktitihedamaks ja protsessorid kiiremaks.

Tahtsin Tab S3 proovida, sest selle ekraan toob tahvelarvutid pildirevolutsiooni esirinda ja toetab HDR-pilditehnoloogiat. Suur 9,7-tolline Super AMOLED-i ekraan pole oma 2048 x 1536 pikslise resolutsiooniga küll 4K, kuid tavalisest täiskõrglahutusest siiski ligi poolteist korda suurema punktihulgaga. HDR on vähemalt nutitelerite puhul praegu pildikvaliteedi viimane sõna: värviedastus peaks jätma näidatavast pildist mulje, nagu tegemist oleks pärismaailmaga.

4K HDR-i demovideo vaatamine on tõesti kosmiline elamus.

Paraku ei saa HDR-videot tahvlis vaadata mujal kui Amazoni videoteenuse äpiga. Netflix striimib HDR-pilti teleritele, aga esialgu mitte mobiilseadmetele. Igatahes on ka YouTube’is Samsungi 4K HDR-i demovideo vaatamine tõesti kosmiline elamus. Sama klippi tavalise ekraaniga arvutist vaadates tundub see märksa hallim ja vähem kontrastne. Seega esialgu võib HDR jääda pigem tuleviku jaoks, kui tehnoloogia ka tahvlile kättesaadavamaks muutub. Tab S3-l on külgedel neli AKG by Harmani helisüsteemiga kõlarit, mis tagavad filme vaadates peale stereo ka ruumilisema kinoelamuse.

Mängimiseks hea

Loe veel

Seotud lood:

Jõudlus on ka mängimiseks hea: Snapdragon 820 protsessor koos Vulkani graafikaga on täiesti piisav 9,7-tollisel ekraanil igasuguse graafikaprogrammi sujuvaks jooksutamiseks. Kui kasutajakeskkond töötab õige pisikese viitajaga, mis on suurel ekraanil sõrmega viibates natuke tunda, siis jõudluskatsed kinnitavad, et aeglus ei tohiks probleem olla.

Tab S3-l on külgedel neli kõlarit, mis tagavad filme vaadates peale stereo ka ruumilisema kinoelamuse.

Kaamerad on tubli keskmise kvaliteediga. Tagakaamera suudab salvestada ultrakõrglahutusega videot, esikaamera täiskõrglahutusega. Kaameraäpi profirežiimis on võimalik sättida valge balanssi, ISO-t ja teravustamise režiimi. Esikaameraga saab teha laiendatud selfit ja 3D skaneerimist ümber keskele jääva objekti, näiteks ümber pea.

Tahvlil on laiendatav mälu. Küljepealne microSD kaardi pesa on laiem kui sellele vaja, nii et osale LTE-d toetavatele mudelitele saab sinna ka SIM-kaardi panna. Kiirlaadimisvõimalusega 6000 mAh aku kestab videot vaadates üle kümne tunni, tavaliselt kasutades saab paar päeva laadimiseta hakkama.

Turvalisuse tagab alumise nupu sees olev sõrmejäljelugeja. Paraku ei toimi see eriti sujuvalt: ainult igal teisel katsel tuvastati sõrmejälg õigesti.

Kiirlaadimisvõimalusega 6000 mAh aku kestab videot vaadates üle kümne tunni, tavaliselt kasutades saab paar päeva laadimiseta hakkama.

Täiustatud ekraanipliiats S Pen kinnitub magnetiga tahvli tagaküljele. Ühelt poolt mugavam kui kuhugi avasse pista, teisalt ebaturvalisem, sest seljakoti sülearvuti sahtlisse pannes õnnestus tahvel pea iga kord välja tõmmata nii, et pliiats kukkus (õnneks ainult) koti põhja. Kuid seade on nii õhuke, et pea sama paks pliiats ei mahukski kuhugi tahvli avasse.

S Pen ei toimi ainult ekraani puudutades, vaid juba lähedal selle kohal. 0,7 mm ots tagab, et kirjutades on tavalise pliiatsi või pastaka kasutamise tunne. Üle 4000 puudutuse registreerida suutev andur aitab tahvlil käekirja tõhusalt ära tunda ja joonistada survetundlikult nagu pärispliiatsiga. Lahendus Screen Off Memo lubab avamata tahvli ekraanile kiirelt ja sisse logimata märkmeid teha, võtad lihtsalt S Peni ja kirjutad. Aga seda on muidugi ka varem nähtud, näiteks Note 7 puhul.

Lahendus Screen Off Memo lubab avamata tahvli ekraanile kiirelt ja sisse logimata märkmeid teha. Foto: Kaido Einama

GPS toimib rahuldavalt. Pole küll nii täpne kui mõnel tipptelefonil, aga ajab asja ära. Autoga navigeerides on piisavalt tõhus, et seda teel hoida ja õigesti juhendada.

Mugavuse mõttes on lisatud äpp Samsung Flow, mis suudab Tab S3 juhtmevabalt sobivate Samsungi seadmetega ühendada, et edastada dokumente mobiilist tahvelarvutisse. Samuti edastab see kõik teated nii mobiilist kui ka tahvelarvutist, et olulised ei jääks tähelepanuta.

Nõudlikule inimesele

Kas Galaxy Tab S3 tasub siis osta või mitte? Tasub, kui sul on kindlad erisoovid.

* Tahad vaadata üliselget videot kus iganes, kasvõi rannas eredas päikesevalguses, ja saada kvaliteetse heliga kinolikuma elamuse.

* Tahad suurelt kvaliteetselt HDR-ekraanilt mängida tahvlile mõeldud graafikanõudlikke mänge.

* Mingil põhjusel läheb tahvlit töötamiseks vaja ja kõrge hind ei ehmata. Sellisel juhul saab tahvli külge magnetitega haakida välise klaviatuuri, mis tuleb siiski eraldi osta.

* Ka kunstnikele ja kunstilembestele võiks Tab S3 meeldida, sest hea ekraani ja tundliku puutepliiatsiga võib isegi tahvelarvutis kunstist asja saada.

Muul juhul on Galaxy Tab S3 aga natuke kallis, kui on vaja peale nutitelefoni ja sülearvuti „lihtsalt tahvlit”. LTE versiooni soovituslik hind on 779 eurot, wifi versioonil 689 eurot.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

FORTE TOP

Viimased uudised