Selleks eemaldati liigese kulunud osad ning pandi asemele kõrvaldatud osadele vormilt täpselt vastav sünteetiline konstruktsioon. See varustati omakorda teatud valkudega, mis soodustasid kõhrekudede kasvu. Tulemuseks oli liiges, mis töötab nii nagu enne haigestumist, vahendavad
.

Eksperiment tõestas, et erinevate kudede, nagu näiteks kõhre ja luu, kunstlik kasvatamine organismi enda rakkudest on võimalik.

Selleks tehti eksperimendi käigus laserskanneering küüliku esijäseme liigese pinnakontuuridest, mille põhjal koostati kolmemõõtmeline mudel anatoomiliselt sobiva tugikonstruktsiooni loomiseks.

Ühe grupi küülikud said sellise tugisüsteemi oma jäsemesse koos kollageengeeliga, mis sisaldas kasvu soodustavaid valke (TGFB3), teine grupp küülikuid sai samasugused konstruktisoonid ilma nimetud lisavalkudeta.

Küülikud, kelle liigesekasvu soodustati valgulisandiga, saavutasid liikumist võimaldava  liigesekonditsiooni 3-4 nädalat pärast liigeseasendust ning 5-8 nädalat pärast operatsiooni liikusid nad juba peaaegu sama hästi kui tervete liigestega loomad. Need küülikud, kellele valguslisandit ei antud, jäid aga lonkama.