Teadlastest ekspertkomisjoni tegi 10. veebruaril karmi järelduse, mis üksnes kinnitas, et EPA on õigel teel: karbofuraan on üliohtlik, seda esmajoones lindudele, ja EPA-l pole vähimatki põhjust oma otsust muuta. Ehkki tema ohtlikkus nii loodusele kui ka põllumeestele on hästi teada juba 1980ndatest, on karbofuraan siiski üks laialdasemalt kasutatavaid pestitsiide maailmas. Muidugi on nüüd oodata omamoodi doominoefekti, sest teised riigid on varemgi sageli EPA tegevusest eeskuju leidnud.

Looduskaitsjaid teeb aga murelikuks, et EPA keeld ei laiene sisseveetavatele põllumajandussaadustele, mis sama mürki sisaldavad. Nii on karbofuraani jälgi leitud küll riisist, kohvist, banaanidest kui ka suhkrupeedist, nii et ühelt poolt on Ameerika tarbijad ohus, teiselt poolt on aga loodud välismaistele põllupidajatele USA kolleegide ees põhjendamatu konkurentsieelis.

Sestap saatsid Ameerika linnukaitseorganisatsioon ABC ja loodusvarade kaitse nõukogu EPA-le petitsiooni ettepanekuga keelustada karbofuraanijälgedega saaduste sissevedu.

ABC presidendi George Fenwicki väitel on karbofuraan alates kasutuselevõtust 1967. aastal tapnud miljoneid linde, üksiti ka hulga haruldusi kuni Ameerika rahvuslinnu valgepea-merikotkani välja.

EPA uuringuist selgus, et karbofuraaniga töödeldud lutsernipõllul toituvatest sinikaelpartidest sureb pärast üle 90 protsendi. Ometi teevad tootjad, esmajoones karbofuraani kaubamärki „Furadaan“ kasutav FMC-kompanii, kõik endast oleneva, et üliohtliku aine tootmist jätkata.