Mida me teame P kohta? Google teeb oma mobiili-opsüsteemile Android juba järgmist suurt uuendust

 (6)

Mida me teame P kohta? Google teeb oma mobiili-opsüsteemile Android juba järgmist suurt uuendust
Foto: tootja

Google väljastas oma mobiili-opsüsteemile Android suure värskenduse 8.0 "Oreo" 21. augustil ehk alles vähem kui kahe nädala eest, aga juba on töös selle mantlipärija, mis kannab hetkel töönime P.

Androidi puhul on olnud pidev probleem, et suured uuendused ei jõua paljude seadmeteni, kuna nende muutmine kasutajale kättesaadavaks (allalaaditavaks) nõuab mitme eri osapoole usinat koostööd.

Google on varem viidaud, et Oreo uudne ülesehitus seda probleemi tublisti mahendab, aga eks aeg näitab.

Veebis levivad aga kõlakad, et Google tegeleb juba järgmise suure Androidi uuendusega P ja testib seda oma telefonide Pixel ja Pixel XL abil. Selles pole iseenesest tõesti midagi imelikku, kui Oreo arendamise kõrval juba ka selle järeltulijaga tegeldakse.

Hetkel on Oreo allalaaditav ainult vähestele seadmetele ja peamiselt USA-s, küll aga on selle aastavanune eelkäija 7.0 "Nougat" praeguseks asunud jooksutama 13,5% kõigist Androidi seadmetest, mis kasutusel.

Hetkeseisuga on kõige rohkem kasutajaid Androidi suurtel väljalasetel 6.0 "Marshmallow" (32,3% seadmetest; ilmus 2015. a oktoobris), 5.0 "Lollipop" (29,2%; ilmus 2014. a novembris) ja Kitkat (16%; ilmus 2013. a oktoobris).

Oreo otsene eelkäija Nougat on aastaga vähemalt neljandale kohale tõusnud, hea seegi.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare