6 Eesti äppi, mida iga eestlane teadma peaks

 (16)
6 Eesti äppi, mida iga eestlane teadma peaks
ekraanitõmmis

Tele2 müügi- ja turundusdirektor Kristjan Seema esitas väljakutse Eesti äppidele, mille tulemusena jäid sõelale kuus parimat. Need on arendatud eestlastelt eestlastele ja aitavad mingil moel Eestit paremini tundma õppida.

Enne kui haarad entsüklopeedia või hakkad guugeldama, tasub kindlasti heita pilk telefoni rakendustepoodi. Seal on tõeliselt nutikaid ja kasulikke äppe.

Rahvakalender (Apple, Android)

on tore abimees, mis tuletab meelde Eesti tähtpäevi ja avab nende sisu. Leidub infot, kuidas tähtpäevad nime said, mida nendel päevadel tavaliselt tehti ja kuidas neid nüüd praegusajal tähistada. Lisaks on kirjas riigipühad, riiklikud tähtpäevad ja lipupäevad. Äpp paistab silma väga ilusa disaini ja hea funktsionaalsusega.

Talvine aialinnuaabits (Apple, Android)

aitab määrata linnuliike nii välimuse kui ka hääle järgi. Äpis on välja toodud harilikumate aialindude joonistused, häälitsused ja lühitutvustused. Huvitav on teada saada, et talvel on Eestis peaaegu iga eestlase kohta üks rasvatihane.

Aialinnuaabitsa kvaliteetsed joonistused on samuti märkimist väärt. Minge õue ja otsige linnukesi!

Kõnele (Android)

on maailmas ainus mobiilirakendus, mis tuvastab eestikeelset kõnet. Pärast katsetusi võib öelda, et äpiga saab teha Google'ist infootsinguid, kirjutada e-kirju, sõnumeid ja märkmeid ning telefonile käsklusi anda. Äpp tunneb ära isegi täpitähed.

Seotud lood:

Üha enam tuleb turule seadmeid, mis reageerivad häälkäsklusele, nagu Amazoni Alexa, Google Home jm. Selleks, et see kõik Eestis toimiks, on oluline, et saaksime käsklusi edastada eesti keeles.

Vabariigi aastapäeval on tore tõdeda, et nutikad eestlased on taolise äpi arendamisega eesti keele jätkusuutlikkusse panustanud. Super leid! Loodame, et tuleb versioon ka Apple'i nutiseadmetele.

Lipuaabits (Apple, Android)

annab põgusa ülevaate Eesti lipu kasutamise korrast. Kas teadsid, et meil kõigil on õigus heisata lippu kasvõi iga päev, et isiklikku tähtsat sündmust tähistada? Aitab väga edukalt meelde tuletada eelseisvat pidupäeva.

Lisaks teavitab äpp lipupäevadest, selgitab nende sisu ja õpetab lippu hooldama. Jäi näiteks silma, et sel aastal heisatakse esimest korda lipp ka 23. aprillil, veteranipäeval.

Eestimaa piltkaartid (Apple)

on nii suurtele kui ka väikestele lõbus viis Eestit avastada. Kaardil on piltidena välja toodud 189 suuremat kohanime, 207 loodusnime ja 170 huvitavat objekti. Navigeerida saab kahe kaardi vahel.

Labl (Apple)

on üliasjalik eestikeelne haridusäpp lastele. Õpetab alates nelja-aastastele lastele mänguliselt eestikeelseid sõnu ja väljendeid.

Äpis on kolm eri keerukusega minimängu: Tähetark, Sõnasepp ja Jutumees. Kindlasti tasub öelda, et Labl ei ole tavaline n-ö lapsevaigistaja, vaid õppevahend. Arendajate sõnul lisandub äppi jooksvalt uusi funktsioone ja võimalusi.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare