Erakordselt kuum ilm võib mõnel suvel tõsta Eestis eakate suremust isegi 45 protsenti

 (5)
Erakordselt kuum ilm võib mõnel suvel tõsta Eestis eakate suremust isegi 45 protsenti
Eakate tervisele mõjuvad kuumad ilmad rängemalt kui noorematele. (Foto: Jeanne/Creative commons)

Saabunud suvesoojus on Eesti inimese jaoks suur ja oodatud sündmus. Ent kuumus võib tervisele ka halba teha, põhjustades hingamisteede ja südame-veresoonkonna haigestumuse sagenemist ning suurendada suremust õnnetuste tõttu. Ägeneda võivad ka potentsiaalselt eluohtlikud kroonilised haigused.

Vahendab ERR Novaator

Kuum ilm suurendab oluliselt suremust ka Eestis ning seda juba isegi mitte nii kõrgetel õhutemperatuuridel, näitas hiljutine Tartu ülikooli peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi uuring kõrgetest suvetemperatuuridest ja suremusest aastatel 1997-2013.

Kõige väiksem on suremus Eestis neil päevil, kui ööpäeva maksimaalne temperatuur on 23 kraadi. Kui temperatuur tõuseb üle 26-27 kraadi, siis suremus juba suureneb.

Sisemaal elavad üle 75aastased eakad peavad olema eriti tähelepanelikud, kuna nende suremus tõuseb üle 30 kraadistel päevadel lausa 45 protsenti.

„Kuumapäevil, kui ööpäeva maksimaalne temperatuur on üle 30 kraadi, on suremus antud ning järgneva kahe päeva jooksul 18 protsenti suurem kui 23 kraadistel päevadel,“ rääkis uurimistööd juhtinud Hans Orru.

Seotud lood:

Seejuures on enam mõjutatud naised ja üle 75aastased isikud ning mõju erineb erinevates Eesti piirkondades: rannikualadel on võrreldes sisemaaga suremuse kasv väiksem.

Peale selle tõendas uuring, et kuumadel päevadel suureneb ka suremus vigastuste, õnnetuste ja teiste väliste põhjuste tõttu.

Loe edasi siit

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare