Link kopeeritud!

Püük põiklandiga: landi mäng. II osa

 (1)

Püük põiklandiga: landi mäng. II osa
Autor.Aivar Kullamaa

Kui kala ei võta peibutist ära, kuid te tunnete, et ta on all olemas, võib mängu mitmekesistada. Proovige põigiga paar korda põhja koputada, seejärel järsk tõmme üles ja käsi liigub taas algasendisse, kus lant jääb seisma 2-3 cm põhjast, soovitab Aleksei Špalov möödunud aasta lõpul ilmunud raamatus "Sikutipüük" .

Teine meetod kahtleva kala „veenmiseks“: pärast tõstet ja landi jõudmist alumisse asendisse raputame seda kergelt kaks-kolm korda.

Võib proovida tõste ajal jätta ridva ots ülemisse asendisse. Nii hakkab peibutis tegema oma kaheksaid 30 cm kõrgusel põhjast, meie aga laseme seda aeglaselt allapoole. Võime allalaskmise ajal ritva kergelt väristada, nii hakkab kolmik mängima, tõmmates endale tähelepanu. Nii lööbki ahven sageli just kolmikut. Kiire väristamine võib vahelduda ka landi aeglase kõigutamisega.

Võib proovida nn astmelist mängu. Tõstel peatame käe 20–30 cm kõrgusel põhjast, ootame 2-3 sekundit ja tõstame veel ülespoole, järgneb taas paus. Pärast kolmandat tõstet oleme läbi püüdnud pea meetri vett põhja kohal. Lanti alla lasta võib samamoodi kolme peatusega, väristades või ilma, kuid võib ka kiirelt langeda lasta ja korrata astmelist tõstmist.

Kui olete proovinud erinevat mängu ja pole ikka tundud mitte ühtegi võttu, proovige läbi püüda kogu veekiht, põhjast kuni jääni. Võimalik, et kala istub pooles vees või koguni otse augu all. Sageli juhtub see kesktalvel paksu jääga, millel pole pragusid ega murde. Sel ajal otsib kala hapnikku ja toitu. Juhul kui hea võtt ühel augul järsult lõpeb, ärge kiirustage auku vahetama. Võimalik, et „lõunalauda“ on ilmunud haug või koha, hirmutades ahvenad laiali. Jätkake mängu ja võite saada suurema kala.

Loe artiklit täispikkuses siit.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare