VIDEO: Nutisõrmus OZON – tehnoloogiaguru Tõnu Samuel räägib oma tööst Jaapanis

 (4)

Nutitelefonid on argipäev, nutikellad snoobide unelm ja mõnel juba ka argipäev, kuid nutikad sõrmused on järgmine kuum asi, mille vajadus meile tehnoloogiauudistes varsti selgeks tehakse.

Huvitava osundusvidina taga on Jaapani firma 16Lab, mis arendab rõngast Jaapani valitsuse programmi NEDO R&D toel, kirjutab AM.ee.

Mis aga veelgi huvitavam - selle firma tehniline juht ehk CTO on Tõnu Samuel, mõned aastad tagasi Eestist Jaapanisse läinud tehnoloogia- ja IT guru.

Ülalolevas videos tutvustab Samuel põgusalt, mida sõrmus endast kujutab. Seda on arendatud aastaid, võrreldes esimese versiooniga on seade läinud hiigelklotserist tunduvalt väiksemaks ja näeb juba enam-vähem elegantne välja.

Suuruse vähenemine on toimunud 30%, võrreldes esialgse prototüübiga, mis tuli välja eelmisel aastal.

"Nutisõrmust" saab kasutada nagu virtuaalset arvutihiirt. Mõnes mõttes meenutab see natuke nutitelerite pulte, millega saab ekraanile osutada ja klikkida.

Sõrmus on veel mugavam, sellega saab viibelda ja terava tipu lähedal on puutetundlik ala, kust saab teise sõrmega lisakäsklusi anda, näiteks klikkida.

Teiste seadmetega paaritamine käib NFC abil, sisseehitatud värinaalarm annab diskreetselt märku saabuvatest sõnumitest.

Seotud lood:

Ülipisikese akuga sõrmus on suudetud siiski tööle panna kuni kaheks päevaks. Androidi, iOS-i, Mac-ide ja Windowsiga PC-de jaoks on tegemist lihtsa klaviatuuri/hiirega, seega mingit erilist lisatarkvara sõrmus ei vaja.

Tõnu Samuel kommenteerib nende peamist eesmärki sõrmuse arendamisel: see ongi võimalus kasutada seadet ilma erilise tarkvarata, ühendades oma nutiseadmega ja kasutades kui mobiilset hiirt või osundusseadet.

Firma asepresident inseneriarenduse alal on samuti Eestist - Kalle-Gustav Kruus.

Sõrmus ei reageeri sinu liigutustele kogu aeg, vaid selleks tuleb käega teha "võtme keeramise" liigutus, nagu käivitaksid autot, puudutades sõrmega sõrmust. Siis läheb maagia lahti.

Kui vaja, võib sõrmusega ekraanile osutades ka teksti sisestada, ehkki see on üsna vaevaline.

Sõrmus on tulevikus kasutatav ka kontaktivaba maksevahendina.

Toote vastu on huvi tundnud juba Yamaha ja Toyota.

Aga las video räägib lähemalt.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare