Vaheta parooli: "Türgi maffial" olla ligipääs sadadele miljonitele Apple'i seadmetele

 (13)

Vaheta parooli: "Türgi maffial" olla ligipääs sadadele miljonitele Apple'i seadmetele
Foto on illustratiivse tähendusega. (Foto: AP)

Tehnoloogiahiid Apple'il on järjekordne jama kaelas. Grupp häkkereid väidab, et on saanud paljude õunalogoga arvutite ja nutiseadmete omanike sisselogimisandmed enda käsutusse ja plaanivad nendega koledaid asju teha.

Häkkerigrupil on vägev nimi Turkish Crime Family (e.k Türgi maffia) ja ka nende ähvardused on vägevad.

Nad on endi valdusse saanud väidetavalt sisselogimisandmed kuni 627 miljonile iCloud.com, Me.com ja Mac.com lõpuga meiliaadressile, mida inimestel on vaja mõistagi nii e-kirjavahetuse pidamiseks kui ka Apple'i eri seadmete kontode kasutamiseks.

Küberpahalased nõuavad Apple'ilt 150 000 USA dollarit lunaraha, et nad ei hakkaks miljonitelt ülalmainitud kontodelt andmeid kustutama.

Apple aga terroristidega läbirääkimisi ei pea, nagu öeldakse. Nad paluvad häkkeritel ähvardusvideo veebist eemaldada ja lisavad, et ei kavatsegi küberkurjategijatele seaduse rikkumise eest rahalist tasu anda.

Kuna Apple pole häkkeritega läbirääkimisi ametlikult kinnitanud, jääb see kõik praegu kuulujutu tasemele. Seetõttu on ka täpne meiliaadresside arv, mida "Türgi maffia" kuuldavasti hõivas, kinnitamata. Uudist levitavad eri saidid märgivad numbriks midagi vahemikus 300-627 miljonit.

Üks, mis kindel: kui kasutad mingit Apple'i seadet, vaheta sellega seotud meiliaadressi sisselogimisandmed igaks juhuks ära.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare