OnePlus 5, aasta oodatumaid nutitelefone on kohalOnePlus 5
OnePlus 5Foto: Hendrik Osula

OnePlus 5 on kuumim uus nutitelefon, mille võlu seisneb selles, et see ei koorma kasutajat ebavajalikuga.

OnePlusi uus tipptelefon 5 pole kindlasti ainuke väärt tänavu ilmuv Androidi telefon, aga kindlasti oodatumate hulgas. 2013. aasta detsembris kõigest kuue töötajaga tegevust alustanud Hiina firma on endiselt suhteliselt väike, ent on lühikese aja jooksul palju märkimisväärset korda saatnud, nii et iga selle uue toote saabumine tekitab tehnoloogiahuvilistes põnevust.

Mida nad siis korda saatsid? OnePlusi kohene menu põhineb kolmel asjal. Esiteks võlus meid nende julgus. Tuleb väike idufirma turule, kus valitsevad hiiud Apple ja Samsung, ning pakub kohe väga head seadet, mille hind on tagasihoidlik, aga näitajad lausa tipptelefonidega võrreldavad. Teiseks ei rõhunud nad turundusele, vaid müüsid esimesi seadmeid ainult oma veebilehel oneplus.net ja kutsepõhiselt, mille saamiseks peab huviline end registreerima ja siis nii kaua ootama, kuni uus partii tehasest väljuda suvatseb.

OnePlus 5 Hendrik Osula
Seotud lood:

Kolmandaks keelduvad nad hetketrende järgimast ega lisa asju, millest reaalselt kasu pole. Näiteks piirduvad seni kõik OnePlusi telefonid täiskõrglahutusekraaniga, selmet piksliarvu lakke pumbata. Ka 3,5 mm kõrvaklapipesa on alles. USB on endiselt pööratav 2.0, sest 3.0/3.1 toega seadmeid on siiski vähe kasutusel. Isegi sõrmejäljelugeja lesib ikka ekraani all, kuigi paljud eelistaksid seda mugavuse mõttes kombata tagaküljel (näo- või silmaiirisepõhine isikutuvastus on endiselt liigne alpus). Ka juhtmeta laadimisest pole kõssugi, sest tootja lemmik on Dash-kiirlaadimine, mis on tõele au andes tõesti kiire.

Loe veel

Mudeli 5 „ekstravagantsused” piirduvad iPhone 7 kopeeriva glamuurse välimusega – selle soliidsuse rõhutamiseks on seade ainult musta või halli tooni – ja topeltkaameraga.

Esimesed kaks eelist on aastate jooksul paraku kaduma läinud. OnePlus 5 maksab juba 500–550 eurot, mis pole enam kuidagi tagasihoidlik summa. Tippmudelid võivad ka palju kallimad olla, aga lähirivaalid iPhone 7 ja Galaxy S8 on üsna võrreldavas hinnaklassis, mõlemad maksavad Eesti edasimüüjatel alates umbes 640 eurost. Ka pole OnePlus enam väike julge uustulnuk, sest me oleme juba jõudnud harjuda, et kord või kaks aastas pudeneb neilt midagi uut.

Praktiline hoiak

Küll aga on säilinud tootja praktiline hoiak, et telefonis olgu eelkõige see, millest kasu. Mudeli 5 „ekstravagantsused” piirduvad iPhone 7 kopeeriva glamuurse välimusega – selle soliidsuse rõhutamiseks on seade ainult musta või halli tooni – ja topeltkaameraga. Kui norida, siis võib priiskamisena käsitleda ehk Snapdragoni kiireimat-uusimat kiipi 835 ja 128 GB andmeruumile lisatud 8 GB töömälu. Siiski saab ka valida odavama ja tagasihoidlikuma mälukombo 64 ja 6 GB. Pealegi – tippmudeli puhul kohustab seisus muskleid näitama.

Kui võrrelda uue mudeli põhinäitajaid mullu novembris ilmunud 3T või isegi aastavanuse 3 omadega, siis suurt arengut pole. Eelkäijad isegi jooksutavad uusimat Androidi opsüsteemi ja saavad ka varsti ilmuva suure värskenduse 8.0 O. Kui tootja vanu seadmeid müügilt ära ei korjaks, poleks uut hädasti vajagi – välja arvatud muidugi neil, kes alati uusimat tahavad. Nii et nägus iPhone’i-laadne välimus ja topeltkaamera on uute huviliste meelitamiseks tegelikult hädavajalikud.

Eestis kasutatavat nutiseadet tasub tõesti osta just Eesti operaatorilt, sest ainult siis saab kindel olla, et seda on siinsetes võrkudes proovitud ja kõik teenused kuni mobiil-ID-ni toimivad.

Pikalt midagi rääkida polegi. Uus OnePlus on ilus, kiire ja tore, nagu 500-euroselt telefonilt oodatagi. Tootjalt Androidile laotud kasutajakeskkond on tagasihoidlik ega koorma ebavajalikuga. Ainukesed ruigamised seostuvad minu isikliku maitsega: sõrmejäljesensorit tahaks tagaküljele, seade võiks suti kitsam olla nagu Galaxy S8... ja ekraani ülaosast saabuv kiirvalikumenüü võiks sisaldada helisummutuse nupukest. Seda asendab iPhone’i stiilis „mitte segada” füüsiline nupp telefoni vasakul küljel. Aga mingit jama ma nädalase prooviperioodi vältel ei avastanud. Ekraan ei hakanud teksti kiiresti näpuga kerides ka imelikult värelema, nagu mõned veebis kurdavad.

Eesti mõistes on OnePlus 5 tugevaim müügiargument ilmselt see, et nüüd saab seda osta kohaliku mobiilioperaatori vahendusel – kuni aasta lõpuni pakub seda ainult Elisa – ja hooldus asub Euroopas Saksamaal, mitte enam Hiinas. Mõne jaoks kõlab reklaamina, aga minu kogemus kinnitab, et Eestis kasutatavat nutiseadet tasub tõesti osta just Eesti operaatorilt, sest ainult siis saab kindel olla, et seda on siinsetes võrkudes proovitud ja kõik teenused kuni mobiil-ID-ni kenasti toimivad.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

FORTE TOP

Viimased uudised