“Õllevara” kasutustingimused leidsid järgimist

 (6)
“Õllevara” kasutustingimused leidsid järgimist
---

The Pirate Bay poolt kasutatav torrentite jälitus-tarkvara Opentracker kood avalikustati vastavalt nn õllevara (ingl.k. beerware) kasutustingimustele. See tähendab seda, et kui keegi võtab programmi kasutusele ja kohtab seejärel mõnda tarkvaraarendajat, peab kasutaja talle õlle välja tegema.

Esimene litsentsitingimuste täitja oli Saksa Piraadipartei, kes andis Chaos Communicationi kongressil arendajatele üle 50 liitrit õlut.

Paljud BitTorrenti kasutajad pole Opentracker’ist kuulnud, kuid ilmselt enamik on seda kasutanud. Nimetatud tarkvaral jooksevad nii The Pirate Bay kui ka denis.stalker jälitaja, mis kahekesi suudavad igal ajahetkel hallata ligi 25 miljonit BitTorrenti partnerit.

Opentracker on kergekaaluline BitTorrenti jälitaja, mis kasutab minimaalselt serveriressurssi. Tarkvara ei salvesta andmeid ega IP-aadresse, toetab UDP-jälitamist ja on teistest sarnastest programmides palju stabiilsem.

The Pirate Bay alustas tarkvara kasutamist möödunud aastal, mis lubas neil riistvara täiendamata hallata rohkem kasutajaid.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare