Google'i esindaja värske privaatsusskandaali kohta: kontroll on inimese enda käes

 (4)
Google'i esindaja värske privaatsusskandaali kohta: kontroll on inimese enda käes
GoogleFoto: Dada Ruvic, REUTERS

Google avaldas eile pikema blogipostituse ning võttis ühendust ka Delfi Fortega, et tekkinud ebamugavat olukorda kasutajatele selgitada.

Google'i esindaja Adam Malczaki sõnul on selleks, et kolmanda osapoole rakendus saaks kasutaja kirju uurida, tarvis saada kasutaja enda luba. "Me näitame loa andmise dialoogis selgelt, millistele andmetele rakendus ligi pääseb ning kuidas ta neid andmeid kasutab," ütles Malczak. "Kasutajad saavad rakendustele antud load iga hetk tühistada oma konto turvaseadete alt," ütles ta.

Google'i blogipostituses tõi Google'i turvajuht Suzanne Frey veel välja, et selleks, et Google'i poolsest ülevaatusest läbi saada, peavad kolmanda osapoole rakendused täitma kaks põhilist nõuet: esiteks peavad rakendused vastama oma kirjeldusele ning omama selgeid privaatsustingimusi, teiseks võivad äpid küsida vaid selliseid andmeid, mida nad oma funktsioneerimiseks vajavad.

Lisaks toonitas blogipostitus, et Gmaili ärimudel ei põhine reklaamimüügil ning samuti ei saa nad äpiloojatelt mingisugust kompensatsiooni, vaid oma raha teenib rakendus äritarbijatele mõeldud G Suite'i tasuliste teenuste müügist.

Loe originaalartiklit Google'i privaatsusskandaali kohta SIIT.

Probleemi käsitlevat Google'i blogipostitust saad täismahus lugeda SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare