Esimene 8K resolutsiooni pakkuv monitor on rahva ette jõudnud (ja üks õhemaid selle sabas!)

 (23)

Esimene 8K resolutsiooni pakkuv monitor on rahva ette jõudnud (ja üks õhemaid selle sabas!)
Dell tootis maailma esimese 8K monitori. (Foto: tootja)

Kas 4K UHD võimekusega ekraanid on praeguseks tõesti juba laialt levinud või mitte? Asjatundjate arvamused lähevad siin lahku.

Üks on aga üsna kindel: arvutimonitoride vallas valitsevad veel sellised paneelid, mis piirduvad täiskõrglahutusega (1080p, 1920 x 1080 pikslit). 4- või suuremad K-d on suuresti tulevikumuusika.

Seda kinnitab ka juhtiva arvutimängunduse keskkonna Steam statistika, mis ütleb, et täiskõrglahutust ületava resolutsiooniga monitore on vaid 5,88% kasutajatest. Ehk umbes igal kuueteistkümnendal.

Tuntud arvutitootja Dell pööras siiski pilgu tulevikku ja väljastas CES-il näitamiseks esimese 8K võimekusega arvutimonitori.

8K UHD pakub 16 korda rohkem piksleid kui täiskõrglahutus. Täpsemalt 7680 x 4320. Meenutame, et YouTube'is leidub 8K klippe juba alates mullusest hiliskevadest.

Dell UltraSharp 32 on tootja sõnul maailma esimene 8K monitor, nii et odavalt ei saa: varu 5000 dollarit ajaks, kui see märtsis ilmub.

Sellel on 60 Hz värskendamissagedus, 178 kraadine vaatenurk, 1,07 miljardit värvi, 400 nitine eredus, 1300:1 kontrastsus ja muuhulgas neli USB 3.0 pesa. Tootja ei maini USB-C/Thunderbolti, mis on 8K edastamist arvestades ootamatu.

Dell väidab, et see on maailma õhimaid monitore. (Foto: tootja)
Seotud lood:

Dell näitas CES-il ka üliõhukest monitori 27 Ultrathin, mis on äärest vaid 6,9 mm paksune. See on saavutatud tänu komponentide paigutamisele osaliselt jala sisse.

27-tolline ekraan kuvab 2560 x 1440 pikslit, pakub 178kraadist jälgimisnurka ja toetab HDR-i laadset tehnoloogiat, kuigi mitte seni 4K telerite vahendusel tuttavaid standardeid.

Pesad on HDMI 2.0, heliväljund ja kuni 45vatise toitetoega USB-C. See tähendab, et nõudlikumaid sülereid ei pruugi suuta laadida, küll aga vähemnõudlikke ja/või pisema ekraaniga isendeid.

Ilmub märtsi lõpus, USA-s hinnaga 700 dollarit. Mitte-4K-ekraani kohta võiks odavam olla, ei?

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare