Arvutitund Ghana moodi: sülearvutite asemel käib töö kriidiga mustal tahvlil

 (17)
Arvutitund Ghana moodi: sülearvutite asemel käib töö kriidiga mustal tahvlil
Ekraanitõmmis/Facebook.

Muidugi ei tähenda see, et kogu riigis nii IT-õpet läbi viidaks. Aga Ashanti piirkonnas asuvas Sekyedomases küll. Sel nädalal levis internetis kulutulena foto 33-aastase õpetaja Richard Appiah Akoto arvutitunnist.

Klaar on, et 21. sajandil peab kuidagi ju lastele arvutitega seonduvad põhitõed selgeks tegema. Ja kui kusagilt IT-tehnikat võtta pole, siis tuleb kasutada vanemaid meetodeid.

Piltidel on tahvlile joonistatud Microsoft Wordi tekstiredigeerimisaken. Nagu Akoto (kes kasutab sotsiaalmeedias teist nime kasutab, nagu paljud õpetajad) kirjutab, on infotehnoloogia õpetamine Ghana koolides küll väga naljakas, aga "ma armastan oma õpilasi, nii et pean tegema, mida suudan, et neile selgeks teha, mida ma õpetan."

Arvutiõppeeksam tehti Ghanas kohustuslikuks aastal 2011. 14-15 aastased peavad eksami edukalt läbima, et keskkooli pääseda. Ent koolis, kus Akoto õpetajaks on, pole ikka veel arvuteid. Nagu Gizmodo kirjutab, on Ghana era- ja üldhariduskoolide varustatuse vahe erakordselt suur.

Tehnoloogiaettevõtja Rebecca Enonchong kutsus Twitteris Microsofti üles koolile hädavajalikke tarvikuid saatma. Microsoft Africa lubas seda ka teha, nii et ilmselt saavad lapsed varsti eksamiteks valmistuda juba mõnevõrra modernsemal teel.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare