Segadusseajav liiklusülesanne: millisel sõidukil on selles olukorras eesõigus?

 (189)

Segadusseajav liiklusülesanne: millisel sõidukil on selles olukorras eesõigus?
Accelerista.com

Mõni liiklusülesanne ajab segadusse mitte ainult igapäevaliiklejad vaid ka liikluseksperdid ning tulemuseks on tuline vaidlus. Accelerista jagab siinkohal segadust tekitanud ülesannet ja uurib asjatundjatelt, milline on õige vastus. Tasub hoolikalt lugeda, sest isegi spetsialistid sattusid korraks segadusse. Aga õige vastus on loos olemas!

Facebookis ringleb üks Poola autokoolide õppematerjalidest pärinev pilt ristmikust, kus buss ja sõiduauto alustavad manöövrit. Mõlemale põleb roheline tuli. Buss soovib sooritada vasakpööret, auto liikuda otse. Olukorra teevad segaseks liiklusmärgid “Peatee suund” ja “Anna teed”. Reaalses elus võib vale manööver kaasa tuua raske liiklusõnnetuse.

Internet on seekord arvamustest katki läinud. Accelerista lehel tekkis vaidlus juba esimese 15 minuti jooksul. Üks lugeja kirjutab: “Milleks sellisel ristmikul foor ??? Kui on ja põleb, siis loogiliselt peaks buss auto läbi laskma ja kui foor on kollases vilkuvas režiimis, siis auto annab teed bussile. Igal juhul on tegu tabletid võtmata jätnud ristmikuplaneerijaga.”

Loe edasi Accelerista portaalist. Seal asuvast pikemast loost leiab ka vastuse ja liiklusspetside seisukohad.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare