Opel Corsa: naksakas väikeauto, proovime veel korra

 (6)
whatcar.ee
whatcar.ee

Ajalehed-ajakirjad üldjuhul ühest ja samast autost mitu korda ei kirjuta. Mõistagi – leheruum on piiratud ning väljundit peab jaguma ka teistele masinatele. Internetis küll otseselt mahupiirangut pole, aga sellegipoolest näib mõttetu jagada sama auto proovisõidukogemust rohkem kui korra.

Pildigalerii WhatCar.ee-s

• Nägus ja nutikas
• Lai valik jõuallikaid
• Eestisse jõuab 2015. aasta algul

Opel Corsa puhul teeme aga erandi. Põhjus on lihtne – kui maikuus esimest korda selle rooli sattusin, oli auto alles viimast lihvi saamas ega olnud tootmisküps. Seetõttu ei saanud tookordseid elamusi päris puhta kullana võtta, kuigi mingi ettekujutus masinast loomulikult tekkis.

Ühtlasi hoiti disainidetaile tookord veel salajas – väljast kleepsude ning salongis katteriiete abil. Kel aga soov meelde tuletada millest toona kirjutasime, leiab loo siit.

Üle 12 miljoni müüdud auto

Esimene Corsa nime kandnud Opel nägi ilmavalgust 1982. aastal. See väikeauto oli 3,62 m pikk ja üsna kandilise disainiga. Rahvas võttis mudelitähisega “A” masina meeleldi vastu ja viis järgmise kümne aasta jooksul kauplustest koju üle 3 miljoni Corsa.

Seotud lood:

Riburada mööda toimunud mudeliuuenduste käigus jõudis Opel 2014.aasta kevadeks täheni “E”, mis tähistab Corsa 5. põlvkonda ja tootja võib uhkusega nentida, et on suutnud viimase 32 aastaga ostjatele üle anda tervelt 12,4 miljonit sõidukit.

Loe pikemalt WhatCar?-ist

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare