Ford Mustang sai 45 – klubi tähistas seda kruiisiga

 (5)

Ford Mustang 45, foto Urmas Oja
Ford Mustang 45, foto Urmas Oja---

Ford Mustang on üks algajale autotaastajale sobilikumaid hobiautosid, kuna see on lihtne, see on Ford ning sel ei jää mingis lõigus puudu iseloomust. Reedel täitus legendaarsel, poniauto segmendi loonud mudelil 45 eluaastat.

Esimene Ford Mustang veeres tehaseväravast juubeldavate klientide ette 1964. a. Alguses autole määratut edu ei oodatud, ent sportlikud perekupeed hakkasid edasimüüjate käte vahel lihtsalt sulama. Esimesel päeval müüdi kohe 22 000 autot... Tänaseks on Mustangeid juba päris mitu põlvkonda, millest viimane on muutnud masina taas jõuliseks tegijaks.

Mustangist sai kiiresti midagi palju enamat, kui lihtsalt auto. Sellest sai kultuuriikoon, millega identifitseeris end terve põlvkond. Mustangite vastu on huvi suur tänini ning pea iga kuu tuleb neist uusi modifikatsioone. Kuulsaim on kindlasti Mustang nimega Eleanor filmist „Kadunud 60 sekundiga", ent austada rohkem sisulist väärtust, kerkivad kindlasti esile Shelby musklisse aetud Mustangid.

Mustangi juubeli puhul kogunes reedel Tallinnas Eesti Mustangite klubi. 15 autot mudeli erinevatest perioodidest, üks läikivam kui teine, tegid mitmetunnise kruiisi läbi pealinna, kruvisid jõuliste helide saatel mööda tänavaid sõites pinget ning tekitasid kaasliiklejates suure muskliarmaadana ehk isegi veidi hinge kriipivat hirmu.

Loe veel

Ka Ekspressauto Forte võttis üritusest osa, sõites kaasa 1968. a. Ford Mustangiga, mille omanik on selle peaaegu täielikult ise üles ehitanud. Auto näeb välja hüperuus ehk puhtam ja läikivam kui kunagi tehasest välja veeredes. Vaata ka Hyundai omapärast tervitust Mustangi 45. juubeli puhul.

Allpool kruiisi ennast esitlev video.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare