VIDEO: Hirmust tuumasõja ees ehitati ameerika perele ümmargune maja

 (2)

VIDEO: Hirmust tuumasõja ees ehitati ameerika perele ümmargune maja
Ekraanitõmmis.

New Jersey osariigis Gloucesteri väikelinnas asuv hoone püstitati neljakümnendate lõpus. Kui alguses oli plaanis terve naabruskonna jagu sääraseid hooneid püsti panna, siis valmis saadi neist ainult üks.

Omamoodi maja on kujunenud väikest viisi turismiatraktsiooniks. Nüüd ületas see kohaliku uudiskünnise seetõttu, et hoone pandi müüki.

Oma kuju võlgneb maja tuumasõjahirmule. Eeldati, et kui mõnele lähedal asuvale suurlinnale nagu näiteks Philadelphia visatakse tuumapomm, siis peavad keraja, küpsisepurki meenutav maja (selle hüüdnimi ongi Cookie Jar House) seinad lööklainele paremini vastu.

Algul olid välisseinad krohvitud ja hoonel oli lame katus, nüüd on seinad kivikattega ja katuski teistsugune. Väidetavalt olevat maja väga ruumikas, ent selle sisustamine pidavat olema paras väljakutse - nurki ju tubades ei ole. Esimesel korrusel on garaaž ja vannituba, teisel korrusel elutuba ja köök, katuse all aga kaks magamistuba. Hoone keskel ühendab korruseid keerdtrepp, mida mööda olevat väga keeruline mööblit üles tassida. Maja hind on natuke üle 155 000 euro.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare