VIDEO | "Sangarite" režissöör valmistab Filmimuuseumile interaktiivset ekponaati, kus saad pitchida nõukaaja filmikomisjonile!

 (2)

Eelkõige "Sangarite" režissöörina tuntud Jaak Kilmi tutvustab taaslavastatava olustiku tagamaid ja räägib, kuidas ta ise sellel ajastul filmitegijana hakkama oleks saanud.

Seoses Maarjamäel peagi avatava elamusliku ajalookeskuse valmimisega, avatakse oktoobrikuus Eesti Filmimuuseum. 2006.aastal asutatud Filmimuuseumil ei ole senini olnud oma hoonet, kuid õige pea saab Maarjamäel tutvuda põnevate eksponaatidega, mis on pühendatud Eesti filmidele, näitlejatetele ja näitlejannadele. Ühe peagi valmiva eksponaadi osa filmiti Tallinna Kinomajas Jaak Kilmi valvsa käe all.

Parasjagu olid kohal ajastutruudes kostüümides näitlejad, kelle jäine olek isegi kõrvalseseisja suutsid rahutuks teha. Kuni kõige pisemate detailideni jagas Jaak käsklusi ning ettepanekuid stiilis: "Tee terve aeg märkmeid ja vahepeal heida kaamera poole ükskõikseid pilke." Ruumist lahkudes oli pingelangus - mis siis, et tegemist oli lavastatud komisjoniga. Jääb vaid üle mõelda, mismoodi tundsid end tolleaegsed filmitegijad.

Kuidas täpsemalt 70.-ndatest inspireeritud filmilõik valmib, vaata videost!