VIDEO: "Saatana loss" – vaata vanimat õudusfilmi, mis eales tehtud!

 (5)

Õudusfilme tehakse palju, sest ka odavalt tehtud rämps leiab vaatajaid ja võib tootjale paar miljonit kasumit tuua. Palju vähenõudlikule ettevõtjale ikka vaja on!

Ilmselt iga filmisõber on näinud hulganisti õudukaid. Kui aga tahad näha teadaolevalt vanima õudusfilmi, mis üldse valminud, siis vaata ülalolevat juutuubiklippi.

Teose nimi on "Le Manoir du Diable" ("Saatana loss"), valmimisaastaks 1896 ehk mitte kaua pärast filmikunsti leiutamist.

Autor on prantslane Georges Méliès, kes oli kinokunsti esimesi legende ja innovaatoreid, muuhulgas eriefektide kasutamise osas.

"Le Manoir du Diable" oli mõeldud lõbustamiseks, mitte hirmutamiseks. Aga see on siiski esimene teadaolev õudusfilm, ja ka vampiirifilm!

Internet Movie Database'i andmetel valmistas režisöör Méliès perioodil 1896-1913 tervelt 538 filmi. Enamik neist on muidugi tänapäevases mõistes väga lühikesed.

Aga see ongi värskendav vaheldus tänapäevale, mil filmitootjad üksteise võidu ikka kahe- ja kolmetunniseid eeposeid välja pumpavad, nagu meil, vaatajatel, muud elu poleks!

Õudusžanri kuulub muide ka kõige rohkem ekraanil seigelnud kirjanduslik kangelane!