Vene laevad sundisid Türgi laeva Mustal merel kurssi muutma

 (31)
Vene laevad sundisid Türgi laeva Mustal merel kurssi muutma
Foto: DENISS SINJAKOV, AFP

Venemaa föderaalse julgeolekuteenistuse (FSB) piirivalvelaev ja Musta mere laevastiku raketikaater sundisid Türgi lipu all sõitnud kaubalaeva kurssi muutma, et lasta läbi Tšernomorneftegazi transpordikaravan, teatas firma oma veebilehel.

Tšernomorneftegaz teatas, et Türgi lipu all sõitnud laev, mis tegutses rahvusvahelisi laevade kokkupõrke eest hoiatamise reegleid ja üldiselt heaks kiidetud merelaevanduse norme rikkudes, ei andnud teed karavanile, mis liikus ristuval kursil, ning tegi katse peatuda karavani teel, millega tekitas avariiohtliku olukorra. Türgi laeva kapten ei astunud saatelaevadega raadiokontakti ja ignoreeris kõiki kutsungeid. Tšernomorneftegaz hindas seda intsidenti arusaamatuseks, vahendab Lenta.ru.

Täpsustatakse, et Tšernomorneftegazi karavan viis seoses keerulise rahvusvahelise olukorraga läbi kahe tänapäevase puurimisseadeldise V-312 ja V-319 ümberpaigutamist Odessa gaasileiukohast, mis asub Musta mere loodeosa mandrilaval 150 kilomeetri kaugusel Krimmi rannikust, Venemaa territoriaalvetesse. Operatsioon toimus Krimmi juhi Sergei Aksjonovi korraldusel.