Veidramaid meetodeid Kuubalt Floridasse jõudmiseks


64-aastasest Diana Nyadist sai esimene inimene, kes suutis ilma kaitsva haipuurita Kuubalt Floridasse välja ujuda. Antud juhul polnud küll tegemist põgenikuga, kes üritaks vabasse maailma jõuda, vaid 1949. aastal sündinud USA kodanik viis lõpuks teoks oma 35 aastat varem teostamata jäänud unistuse.

Paar aastat tagasi jõudis üks USA kodanik Kuubast Floridasse ka aerupaadil:

Need kaks juhtumit olid küll legaalsed rekordikatsed, mida ka Kuuba võimud soosisid, teine lugu on aga olnud Kuuba kodanike katsetega.

Kuuba on ehitanud sotsialismi juba 1959. aasta revolutsioonist alates, mis tõi võimule Fidel Castro, ja kuigi osa kodanikke ongi praeguse korraga rahul, on suur hulk kuubakaid, kes otsib endiselt võimalust Florida väina teisele kaldale, jõukust sümboliseerivasse USA-sse jõuda. Seaduslikult USA-sse pääsemine on sama hästi kui võimatu, seega võetakse Kuubast lahkumisi ette salaja ja üsnagi veidrate vahenditega. Mullu pidas USA rannavalve kinni juba 1300 Kuuba põgenikku, tagasi küll kedagi naljalt ei saadeta.

Seotud lood:

Florida väin on paraku üks kiireima veevooluga väinasid, kus Mehhiko lahe soe vesi suundub Golfi hoovusesse. Lisaks on väin täis haisid ja meduuse. Seega selle ületamine ei ole just kerge tegevus, ujudes ei ole ületamine ka soovitatav tegevus. Väina laius on umbes 80 kilomeetrit, ehk võrreldav märksa rahulikuma veega Soome lahega.

Kuuba paadipõgenikud 1966. aastal. Foto: Bob Hobbs / www.ussgeorgetown.com
Autoga üle väina. cardomain.com
smallestminority.blogspot.com