Veidraid juhtumeid 2013: 4000 inimesega kruiisilaev pidi neli päeva WC-deta hakkama saama

 (18)
Veidraid juhtumeid 2013: 4000 inimesega kruiisilaev pidi neli päeva WC-deta hakkama saama
Carnival TriumphWikimedia commons

Carnival Triumph on 272,3 meetrit pikk kruiisilaev, mis 13 tekil mahutab ära 1100-liikmelise meeskonna ja ligemale 3200 reisijat. Ta on näiteks esimene krusiisilaev, mis on varustatud automaatse mobiiltelefonivõrguga. Tänavu 10. veebruaril puhkes aga laeva mootoriruumis tulekahju, mille automaatsüsteemid küll kohe kustutasid, aga hiiglaslik alus kaotas igasuguse elektrivarustuse ja mootorijõu.

Paarsada kilomeetrit Yucatani poolsaare rannikust Kariibi merel hätta saanud laev jäi triivima ja lõpuks vajas pukseerimist Mobile, Alabama sadamasse. Sinna jõuti neli päeva hiljem.

Kuigi osa laeva süsteemidest suudetigi juba enne sadamasse jõudmist taastada, lakkas täielikult töötamast laeva keskne tualetisüsteem. Koridorid olid "toksilised", täis uriini ja ka paksemaid väljaheiteid, mis voolasid mööda põrandaid ja alla mööda seinu. On isegi raske ette kujutada, kuidas enam kui 4000 inimest selles keskkonnas neli päeva vastu pidasid.

Kuigi keegi selle intsidendi ajal tõsisemaid tervisekahjustusi ei saanudki, läks see kruiis niimoodi tõeliste õudusreiside ajalukku.

Muide, pärast remonditöid on laev juunist alates uuesti käigus, peamiselt viiepäevastel kruiisidel mööda Kariibi mere sadamaid.Vahele mahtus veel intsident aprillis, kui kõva tuul paiskas kai ääres olnud Triumphi külgepidi naabruses viibinud laeva vastu, põhjustades ühe remondimehe hukkumise.