Vaata, millise CV-ga 18-aastane Steve Jobs 1973. aastal tööle kandideeris

 (18)
Steve Jobs
Steve JobsFoto: Andres Putting

Kolm aastat enne Apple'i loomist kirjutatud CV kubiseb tähevigadest ja on õieti pooleldi täitmata. USA-s loodetakse rariteetse A4 paberi eest oksjonil kuni 50 000 dollarit teenida, vahendab Reuters.

Enam kui nelikümmend aastat vana kollakas paberileht näitab, kuidas "Steven jobs" aastal 1973 üritas saada tööle tehnoloogia, konkreetsemalt veebiarenduse valdkonda, kuid millisele ametikohale täpsemalt, jääb selgusetuks.

Rida, mis peaks tutvustama tema eelmist töökogemust ja ka sealt kohalt lahkumise põhjuse tagamaid, on jäetud tühjaks. Samuti selgub, et "reedi ülikooli" tudengil Jobsil (ülikool, mida ta ei lõpetanudki) ei ole telefoni, kuid on taskus juhiluba.

Samuti on Jobs oma varesejalgadega kirja pannud oma oskused ning hobid ja erioskused. Loomulikult puudutavad need kõik arvuti- ja tehnoloogiavaldkonda.

Foto: RR Auction

See üks paberileht läheb järgmisel kuul Bostonis asuvas oksjonimajas RR Auction müüki ning see loodetakse 50 000 dollari (40 600 eurot) eest maha müüa.

Seotud lood:

Ei tea, kas nii poolikult ja pinnapealselt täidetud CV ka Jobsile töö tagas. Igatahes asutasid tema ja Steve Wozniak kolm aastat hiljem 1976. aastal juba Apple'i ning, nagu öeldakse, on ülejäänud juba ajalugu.

Kaasaja üks edukamaid ärimehi Steve Jobs suri 2011. aastal pikaaegse vähihaiguse tagajärjel.