UUENEV KAART JA GRAAFIK | Koroonaviiruse levik on aeglustunud

 (383)
Viimati uuendatud 18. veebruaril!

Hiinas levima hakanud uus koroonaviirus 2019-nCoV, mis praeguseks on saanud uue nime - COVID-19, on jõudnud ka mitmesse teise riiki. Olukord muutub kiirelt ja igapäevaselt teatatakse uutest juhtumitest uutes riikides.

Sellega seoses lõime ülaloleva interaktiivse kaardi, mida uuendame igapäevaselt ning seejuures anname kiirülevaate, mitu inimest haigusesse üleilmselt nakatunud on, mitu surma viirus kaasa on toonud ning kui paljud haigusest tervenenud on. Kaardi uuendamiseks kasutatakse Maailma Terviseorganisatsiooni päevastest raportitest pärinevat infot.

Hetkeseisuga puudutab haigus 73335 inimest (eile 71442), kellest valdav osa - 72438, on Hiinas. Lisaks Hiinale on murettekitavaks levikukohaks Jaapani ranniku lähedal olev kruiisilaev, kus ametlikke nakatunuid on nüüdseks kokku 454. Riikide lõikes järgneb nakatunute hulga poolest Hiinale Singapur (77 nakatunut), Jaapan (66 nakatunut) ja Hongkong (60 nakatunut). Riike, kus nakatunuid on üle kümne, on praeguse seisuga 14.

Euroopas on haigus praeguseks levinud Prantsusmaale, Soome, Belgiasse, Saksamaale, Itaaliasse, Suurbritanniasse, Hispaaniasse, Venemaale ja Rootsisse. Kõige probleemsem on olukord Saksamaal, kus on kokku 16 nakatunut. Järgneb Prantsusmaa, kus nakatunute hulk on samuti tõusnud üle 10.