USA selfie-sõpradel uus mure kaelas: hülged kipuvad hammustama

 (3)
USA selfie-sõpradel uus mure kaelas: hülged kipuvad hammustama
Laske rahus olla: hülgepoeg laseb California rannas silma looja.Reuters

Ka USAs on suveilm käes ja paljud on siirdunud rannamõnusid nautima. Viimasel ajal on seal oluliselt sagenenud nende juhtumite arv, kus selfie-fännid on soovinud hülgega koos pilti teha ja too on fotograafile hambad sisse löönud.

Probleem on nii levinud, et riiklik okeanoloogia- ja atmosfäärivalitsus (NOAA) oli sunnitud välja andma ameliku teate: kes randa läheb, see ärgu hülgega koos selfiet tehku. USA idarannikul on praegu paljud hülged poegadega rannas ning see tekitab telefoniomanikes kihku minna ja klõps ära teha. NOAA ütleb, et hüljestest jäädagu neid rannas kohates vähemalt kolmekümne meetri kaugusele.

Lisaks sellele, et hülge tugevad lõuad võivad jätta inimese mõnele kehaosale „kauakestva mälestuse“ (NOAA enda väljend), on inimese mehkeldamine hülgepojaga ka loomale ohtlik. Hülgeemad jätavad pojad kuni ööpäevaks randa, kui nad ise toiduotsingutele siirduvad. Kui nad näevad inimest pojale liiga lähedal olevat, arvavad nad, et pole turvaline tagasi tulla ja võivad poja hüljata.

Olgu öeldud, et need nõuanded kehtivad kindlasti ka meie hüljeste ja kõigi teiste metsloomade kohta.

Meie Läänemere viigerhüljes ja hallhüljes toovad pojad ilmale talvel ning neile on oluline, et oleks piisavalt merejääd, kus seda teha. Kolmas siinne hülgeliik randal satub Läänemerre üsna harva.