Üheksa Eesti haiglat hakkavad tegema koroonaviiruse kiirteste

 (36)
Koroonatest
KoroonatestFoto: ROBIN UTRECHT/SIPA

Üheksa haiglat üle Eesti said terviseametilt heakskiidu ja võtavad lähiajal kasutusele koroonaviiruse testid, mis annavad tulemuse vähemalt 45-minuti jooksul.

Vajaminevad seadmed testide analüüsimiseks on haiglates juba varasemast olemas ning hetkel oodatakse, mil USA ettevõte tarnib Eestisse konkreetsed testid. Jutt käib Cepheid nimelise ettevõtte koroonaviiruse RNA testist XPERT XPRESS SARS-Cov-2 ning neid analüüsitakse Cepheid GeneXpert Systems seadmega, mis on olemas üheksas haiglas, kirjutab portaal Geenius.

Terviseameti kriisistaabi hädaolukorra meditsiinijuht ja PERHi erakorralise meditsiini ülemarst-keskuse juhataja Arkadi Popovi sõnul on GeneXpert Systemsi seadme kiirtestide prioriteediks EMOs olevad patsiendid, kes on aegkriitilised.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!