TransferWise’i kaks töötajat said koroonaviiruse, kogu kollektiiv saadeti koju

 (50)
Transferwise Eesti filiaal LTD büroo
Transferwise Eesti filiaal LTD bürooFoto: Kalle Veesaar

Londoni fintech-ettevõtte TransferWise'i Eesti esinduse kahel töötajal avastati koroonaviirus - ettevõte reageeris kiirelt ning sajad töötajad saadeti otsekohe kaugtööle tagasi.

„Meie Tallinna kontoris on kinnitatud kaks Covid-19 juhtumit. Sulgesime oma kontori viivitamatult 31. augustil ja sügavpuhastasime kõik ruumid," rääkis Fortele ettevõtte esindaja.

Tema sõnul jälgib Transferwise'i juhtkond tähelepanelikult olukorda, aga hetkel jätkab Tallinna tiim kaugtööd ja kontor jääb kuni järgmise teateni suletuks.

Märtsis kolisid kõik TransferWise'i ülemaailmsed kontorid kaugtööle. Juunis ja juulis alustati järk-järgult valitsuse suuniseid järgides oma Tallinna kontori avamist, kehtestades ranged puhastus- ja sotsiaalse distantseerumise meetmed.

„Enne kontori taasavamist valmistusime kõigiks võimalikeks stsenaariumideks, mõeldes eelkõige oma töötajate turvalisusele," ütles ettevõtte esindaja ja märkis, et TransferWise'i kõik teenused on võrgupõhised ning klientide jaoks jätkub kõik tavapäraselt.

Krediidiinfo andmeil töötab TransferWise'i Eesti esinduses 954 inimest.

Eile teatas Tallinna tehnikaülikool, et on viiel tudengil on avastatud koroonaviirus ja ülikool viiakse osaliselt üle kaugõppele.

Nädalavahetusel andis positiivse koroonaproovi Tapa harjutusel osalev USA sõdur, kes on paigutatud karantiini Tapa sõjaväelinnakusse, lisaks isoleeriti ennetava meetmena harjutusel osalenud 21 sõdurit nii Eestist, Suurbritanniast kui Ameerikast.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!