Teadlased selgitasid välja parima pitsajuustu

 (16)
Teadlased selgitasid välja parima pitsajuustu
Foto: Wikimedia Commons, kasutaja Igiveup

Uus-Meremaa teadlased on pärast põhjalikku uurimist otsustanud, et Itaalia stiilis lahtise piruka ehk pitsa katmiseks parim juust on mozzarella. Uurimuse tulemused ilmusid ajakirja Journal of Food Science augustinumbris.

"Eesmärgiks oli kvantifitseerida pitsaküpsetamisprotsessi ning eri tüüpi juustude omadusi, kaasa arvatud pruunistumise ja mullitamise määrasid, ning analüüsida nende korrelatsiooni juustu omadustega (nagu voolavus, vabade õlide sisaldus, üleminekutemperatuur ja veega seotud protsessid)," kirjutasid Aucklandi ülikooli ning Hiina Qingdao Ookeaniülikooli toiduteaduste kolledži juures töötavad autorid uurimuse sissejuhatuses.

Teadlased analüüsisid mozzarella, cheddari, colby, edami, emmentali, gruyere'i ja provolone tüüpi juustusid.

Üks uurimuse eesmärke oli töötada välja senisest paremaid meetodeid eri pitsade küpsetamisjärgse välimuse kvantifitseerimiseks ja eristamiseks (kvantifitseerides pruunistumise ja mullitamise määrasid). Kõiki katseid viidi läbi kolm korda.

Uurimusest jäerldus, et mozzarella on parim pitsajuust, kuna sulab, mullitab ja pruunistub paremini kui ükski teine juust. Katsetamiseks võib sellele lisada aga ka teisi juustusorte.

Allikas: Journal of Food Science