TABELID: millise Eesti maakonna rahvast on testitud kõige vähem ja kus on suurim nakatunute osakaal?

 (41)
Koroonatest
Koroonatest Foto: Michael Bunel/Zumapress/Scanpix

Koroonatestide arvandmete analüüs näitab, et Eestis on maakondade elanikke arvestades kõige vähem testitud Lääne-Virumaa ja kõige enam Saaremaa elanikke.

Allolevast tabelist selgub esmalt, et Eestis on kõige enam ehk 6138 on tänaseks tehtud teste Harjumaal, järgnevad Saatemaa 1376 testiga ning Tartumaa 1086 testiga.

Kusjuures kõige suurem positiivsete testide osakaal on Saaremaal – 19,2. Järgnevad Võrumaa 14,5 protsendi ja Hiiumaa 7,8 protsendiga.

Kui paneme siia kõrvale aga maakondades elavate inimeste arvu, siis saame tulemuseks tabeli, mis näitab, et testimise osakaalult võrreldes rahvaarvuga on kõige kehvemas seisus 0,48 protsendiga täna Lääne-Virumaa. Palju parem seis 0.49 protsendiga pole Ida-Virumaal ning 0,53 protsendiga Valgamaal:

Kõige suurema positiivsete testitulemuste osakaaluga rahvaarvu suhtes on niisiis Saaremaa, kus see näitaja on 0,79 protsenti, järgneb Võrumaa 0,18 protsendiga ning Hiiumaa 0,07 protsendiga.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!