Suur põgenemine - kaheksajalg puges hiigelakvaariumist välja ja leidis tee merre

 (4)

Rahvusakvaarium, oma kokku 1,5 miljoni liitriste vitriinidega, kus välja pandud mereelu oma tõelises hiilguses, rajati juba 1956. aastal ja toob täna suuri turistidemasse Uus-Meremaal Naperis Hawke'i lahe kaldale, et veepinna pealt ja alt alligaatorite, piraajade ja kõigi teiste mereelukate elule ja tegevusele ise silm peale heita. Kuid ilmneb, et ühel kaheksajalal sai elust akvaariumis villand.

Kaheksajalg nimega Inky (tõlkes ehk Tindike), avastas hiljuti, et akvaariumit puhastanud töölised on kogemata lahti unustanud tema akvaariumi ühe luugi, seega ei jäänud ta teist võimalust ootama.

Olles libistanud end avausest välja, laskus ta ruumi põrandale, leidis kuidagi tee põrandas olnud 15-sentimeetrise läbimõõduga äravoolutoruni, ja nähtavasti selle kaudu juba vabasse merevette Rahvusakvaariumi naabruses.

Nii palju on sellest tänase aasta ehk kõige dramaatilisemast põgenemisloost teada saadud. Intsident ise leidis aset juba kolm kuud tagasi, kuid avalikuks tehti see nüüd.

Kaheksajalad on üldse tuntud oma võime poolest ka väikestest avadest läbi pugeda, ehk põgenik vaid ootas sobivat aega ja juhuslikult leidis selle. Kuid põhjuseks ei pruukinud siiski olla tüdinemine akvaariumist, vaid pigem uudishimu.

Seotud lood:

Samas ei tasu oodata, et Inky vabal tahtel rahva ette tagasi tuleks.