Sündimas on maailmarekord: Robotexile on registreerunud juba enam kui tuhat võistkonda

 (1)
Robotex 2014
Robotex 2014Foto: Eero Vabamägi

Selle aasta Robotexile on registreerunud 1132 võistkonda. Seda on rohkem kui 2016. aasta aprillis Ameerika Ühendriikides Guinnessi rekordiks kinnitatud 1075 meeskonnaga VEX Worlds`i robotivõistlusel.

Eelmisest aastast Euroopa suurima robotivõistluse tiitlit hoidev kogupereüritus Robotex on seoses läheneva Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaga seadnud sihi saada järgmisel aastal maailma suurimaks.

"Eesti lähiaastate edulugu saab olema laste ja noorte ulatuslik robootikaoskus, mis tagab neile tulevikus põneva ja tasuva töö," on Robotex 2016 projektijuht Marl Laul robotivõistluse osalejate arvu kasvatamise vajalikkuses kindel. "Maailmarekordit läheme ametlikult püüdma järgmisel aastal, sellel aastal oleme keskendunud veelgi nooremate laste robootikamaailma toomisele," lisab Laul.

Robotex 2015 Foto: Karli Saul
Seotud lood:

1132 robotile ja 2653 võistlejale ligi 20 riigist saab kaasa elama tulla 2.-4. detsembril Tallinna Tehnikaülikooli spordihoonesse. Lisaks robotivõistlustele ootab külastajaid ka suur tehnoloogianäitus, 3 000 tasuta kohta töötubades ja rahvusvaheliste esinejatega kosmoserobootika konverents.

Robotexi korraldab Tallinna Tehnikaülikool.