Poissmeestepeo käigus ilmus lagedale 10 miljoni aasta vanune pealuu

 (21)

USA-s New Mexico osariigis möödunud nädalal poissmeestepidu pidanud meestesalk komistas rohkem kui kümne miljoni aasta vanuse mastodonikolju otsa.

Kolju ilmus koos hiiglaslike võhkadega lagedale liiva alt Elephant Butte'i keskkonnakaitsealal. Mehed kaevasid, kuni hakkasid viimaks aimama, mis see, mida nad välja kaevavad, õigupoolest on.

Uudisteagentuuri Reuters teatel võtsid mehed seejärel — poissmeestepeo kohta rabavalt vastutustundliku sammuna — ühendust New Mexico osariikliku ülikooli professoriga, kes juhatas nad omakorda New Mexico loodusloo- ja teadusmuuseumi kuraatori ja juhtiva paleontoloogi Gary Morgani juurde.

Möödunud neljapäeval kaevas Morgani juhitud töörühm veidi enam kui meetri sügavusele järvemuda alla mattunud kivistise välja.

Foto: AP

Väljakaevamine võttis aega kuus tundi. Fossiili pikkuseks mõõdeti 1,5 meetrit ja laiuseks 90 cm; see kaalub ligi 500 kilo.

Morgan rääkis Reutersile: "Too mastodon on vanem kui karusmammutid (ld Mammuthus primigenius), kes asustasid Maad jääajal. Tõenäoliselt hukkus loom Rio Grance jõel liivamadalikul. Ma olen siin töötanud 20 aastat ja pole kunagi midagi seesugust näinud!"

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.