Plagiaat? Bulgaaria seikleja: Baumgartner varastas "minu hüppe"!

 (36)
Plagiaat? Bulgaaria seikleja: Baumgartner varastas "minu hüppe"!
AP/Scanpix

67-aastane Viinis elav bulgaarlane väidab, et Felix Baumgartner varastas pühapäeval stratosfäärist sooritatud rekordihüppega "tema projekti".

39 kilomeetri kõrguselt alla hüpanud ning langedes helikiiruse ületanud Baumgartneri tehtu oli Trifonovi idee, rääkis bulgaarlane ise Austria ajalehele Kurier.

"Mul on hea meel Baumgartneri edu üle, aga see oli minu projekt. Mina olen selle hüppe isa," ütles Trifonov, väites, et kontakteerus Red Bulliga kolm korda, et ettevõttelt oma üritusele majanduslikku tuge saada, viimati sai aga eitava vastuse 2002. aastal.

Trifonovi sõnul tekkis tal idee juba 1992. aastal - tema eesmärk oli alla hüpata isegi 50 kilomeetri kõrguselt. 2005. aastal, kui abikaasa oli öelnud, et mees on selleks liiga vana, rääkis ta ideest edasi Baumgartnerile, kes lubanud ta projekti kaasata, kuid ei võtnud enam ühendust.

Trifonovi sõnul ei kanna ta Baumgartneri vastu siiski vimma. "Hästi tehtud. Kohtume Viinis õhtusöögil, kui tagasi tuled," õnnitles ta kangelast pühapäeval telefonisõnumiga.

Bulgaarlane on ka ise rekordimees - ta oli esimene, kes kuumaõhupalliga üle lõunapooluse sõitis.