Parim täide eelarveaugule? Soome vald kavatseb aasta otsa lotopileteid osta

 (16)
Pukkila vallamaja
Pukkila vallamajaWikimedia commons

Pukkila on väike, umbes 2000 elanikuga vald Lõuna-Soomes, mis oli hädas, et tema algava aasta eelarve kipub jääma auklikuks. Sellele leiti nüüd lahendus, eelarvesse kirjutati nimelt sisse, et 2014. aastal ostab vald iga nädal lotopileteid. Ja vallavolikogu kiitis algatuse ka heaks, häältega 15:6.

Lotoidee isaks oli vallavanem Jukka Lehtimäki (Kesk). Nüüd kavatsetakse iga nädal osaleda lotoloosimisel üheksa numbri kombinatsiooniga, ning kuna vallavalitsuses on üheksa liiget, siis igaüks saab ka õiguse ühe numbri pakkuda. Ja numbririda avaldatakse ka valla kodulehel, et ka iga vallaelanik saaks loosimise päeval kaasa närveerida.

Kokku kavatseb vald järgmisel aastal lotopiletite ostmisele kulutada 1872 eurot, ehk umbes 90 senti iga elaniku kohta, kirjutas Ilta-Sanomat. Võimalike võitude suunamisest räägitakse küll alles hiljem.

Pukkila valla eelarve on järgmisel aastal umbes 800 000 euroga miinuses, ehk sellise augu täitmiseks peavad ka lotovõidud ikka üsna suured olema. Eriti palju on viimastel aastatel kasvanud väljaminekud sotsiaal- ja tervishoiukulutustele. Lõputult aga vanadest ülejääkidest ei ela.

Järgmisel nädalal on vallavalitsuse istungil päevakorraas seega uus punkt - lotonumbrite valimine.