Oscar, Grammy, Tony, Pulitzer ja Emmy: kaks inimest on suutnud võita kõik need auhinnad!

 (3)
Oscar, Grammy, Tony, Pulitzer ja Emmy: kaks inimest on suutnud võita kõik need auhinnad!
Vana pressifoto 1945. aastast. Vasakul Rodgers, paremal Hamlisch (Foto: Wikimedia Commons)

Üle maailma tuntud Ameerika kultuuriauhindadest on vahest tuntumad Grammy (muusika) ja Oscar (film), mida jagatakse iga veebruar.

Tänavused Grammy-võitjad juba selgusid, kohe-kohe ehk esmaspäeva varastel hommikutundidel hakkab Ameerika Filmiakadeemia ka Oscareid jagama – gala algab meie aja järgi kell 3.30.

Sellega seoses on huvitav teada, et on kaks inimest, kes on suutnud võita nii Grammy kui ka Oscari – ja neile lisaks Pulitzeri, Tony ja Emmy (kõik ameeriklaste ülimainekad kultuuriauhinnad).

Mainitud viisiku suutsid koguda siiski mitte näitlejad või režissöörid või lauljaid, vaid heliloojad Marvin Hamlisch (1944-2012) ja Richard Rodgers (1902-1979).

Hamlischi pressifoto. (Foto: Wikimedia Commons / Shel Secunda)

Mõlema härra poolt võidetud auhindade täisnimekiri veniks pikale, aga siin tasub vast mainida, et Hamlisch osutus Oscarite jagamisel võidukaks ainult korra, aga sai siis kohe kolm kuldmehikest korraga!

Seotud lood:

See juhtus 1974. aastal, muusikatööga filmiklassikates "The Sting" ja "The Way We Were".

Kui Pulitzer kõrvale jätta, siis Emmy, Grammy, Oscari ja Tony pälvimine on juba vähem haruldane saavutus. Seda on tänaseks suutnud juba 12 isikut.