Noormees sai usina filmipiraatluse eest pika vanglakaristuse

 (70)
Noormees sai usina filmipiraatluse eest pika vanglakaristuse
Foto: "Kiired ja vihased 6" (Universal / Relativity Media)

Eelmise aasta maikuu oli Ühendkuningriigis elava Philip Danksi jaoks kõige ebameeldivam aeg tema elus. Tema kodu piirasid 10 politseinikku, kes olid sinna saabunud viie eravärvides autoga.

Noormeest peeti ametivõimude poolt kinni järgmised 3 tundi ja 12 minutit. Kinnipidamise ajal soovisid politseinikud teada, miks ta salvestas kinos ebaseaduslikult filmi "Fast & Furious 6" ("Kiired ja vihased 6") ning laadis selle hiljem internetti, kirjutab Kiip.ee.

Märtsis teatas Danks uhkusega, et ametivõimud ei ole talle süüdistust esitanud. Seetõttu ei mõjutanud kinnipidamine ning ülekuulamine noormehe edasist käitumist ning ta jätkas nn cam ripide filmimist ning internetti üleslaadimist. Sellest tulenevalt pidasid politseinikud septembris kinni tema õe ning õe endise poiss-sõbra.

Loe täisteksti saidil Kiip!

Forte toimetajalt: "Kiired ja vihased 6" oli möödunud aasta lõikes kolmas enim piraaditud film, aga see ei paistnud selle kommertsedu mõjutavat. Linateos kogus kinopiletimüügist ligi 790 miljonit dollarit ja kujunes suure edumaaga seni kinoedukaimaks osaks sarjas.