Nigeerias ei hellitata: kui mobiililevi on vilets, ootab operaatorfirmat valus karistus

 (19)
Nigeerias ei hellitata: kui mobiililevi on vilets, ootab operaatorfirmat valus karistus
Foto: AFP

Mobiilioperaatorid ja nende pakutavate teenuste kvaliteet on igihaljad teemad, mille kallal vaidlushimulistele nii Delfi kommentaarides kui ka päriselus norida meeldib.

Kui teile aga tõepoolest tundub, et Eestis on lood jube viletsad, siis rõõmustage, et te näiteks Nigeerias ei ela.

Selles Aafrika riigis on mobiilsete teenuste kvaliteet muutunud üldiselt nii viletsaks, et riiklikel tarbijaõiguste kaitsjatel (agentuur CPC, cpc.gov.ng) on kohalikele operaatorfirmadele halb üllatus varuks.

Nimelt kui need ei hakka senisest paremat kvaliteeti pakkuma, ähvardab vastavate firmade juhte halval juhul ehtne vanglakaristus.

Mobiilioperaatorid on omavahel umbes viimase nelja aasta jooksul hoolega sõdinud, et kes suudab kõige odavamaid hindu pakkuda ja seega kõige enam inimesi kliendiks meelitada.

Paraku pole infrastruktuure ja võrke vastavalt kasvavatele vajadustele edasi arendatud, mistõttu mobiilsete teenuste kvaliteet on madal – väga paljudel juhtudel lausa olematu.

Võrgud on ummistunud, kõned katkevad, kõned ja tekstisõnumid ei jõua kohale... Asi läks nii hulluks, et CPC hakkas telekomfirmadele mullu juba uute klientide vastuvõtmise keelde määrama ja isegi suuri trahve välja kirjutama.

Telefon Foto: Ester Vaitmaa
Seotud lood:

Nigeeria valitsuse värske taktika on järgida siin Zimbabwe ja Tansaania eeskuju ning hakata operaatorfirmade juhte lihtsalt vanglakaristustega kostitama. Võib öelda, et Aafrikas on see juba tavaliseks kujunemas.

Mobiiltelefonid ja mobiilsete teenuste kasutamise võimalus on Nigeeriat alates nende võidukäigu algusest (ca 2008) kiiresti moodsamaks muutnud. Tundub, et valitsus pole valmis progressi seiskumisega riskeerima ja on selle nimel nõus ka firmajuhte hoiatuseks trellide taha saatma.

Loe ka Fortes ilmunud ülevaadet tegurite kohta, mis mobiililevi ja mobiilse interneti kvaliteeti enim mõjutavad!

NB! Täna on küll 1. aprill, aga uudise allikaks olnud PC Worldi lugu ilmus veebi 26. märtsil, nii et seda saab vaevalt aprillinaljaks pidada.

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.