Nigeeria keskpank surub nigeerlastele peale sularahavaba ajastut

 (16)

Esimesel juulil hakati Nigeeria 36 osariigis ellu viima sealse keskpanga CBN kauaoodatud sularahavaba poliitikat. Sammu eesmärgiks on sularahatehingute määra kahandamine elektrooniliste maksesüsteemide nagu müügiterminalide, pangaautomaatide ja internetipanganduse kasuks.

Muu hulgas kehtestatakse uue poliitika raames sularaha-väljamaksete ülempiiriks 500 000 nairat (2260 eurot) eraisikutele ja kolm miljonit nairat (13 554 eurot) ettevõtete kontodele.

Samuti näeb poliitika ette, et pangaklientidel pole kogu riigis teenindussaalides võimalik lunastada kolmandate isikute väljastatud tšekke suurematele summadele kui 150 000 nairat (678 eurot).

Juulis alanud poliitilise kava elluviimine kogu Nigeerias on järjeks sama poliitika esimese ja teise etapi edukale juurutamisele kuues piloot-haldusalas — Abia, Anambra, Lagose, Oguni, Kano ja Riversi osariikides ning föderaalses pealinnaalas FCT-s.

Kõigile aktsionäridele ja avalikkusele edastatud teates kinnitas Nigeeria keskpanga korporatiivhalduse osakond, et poliitika elluviimise kolmas etapp algas liitvabariigi ülejäänud 30 osariigis kavakohaselt. s.t 1. juulil.